Gra miejska: „Twoja Klisza z Powstania”, Warszawa 2011


Muzeum Powstania Warszawskiego już po raz piąty zaprasza chętnych do udziału w fotograficznej grze miejskiej „Twoja Klisza z Powstania”. Tegoroczna edycja poprowadzi uczestników śladami Wiesława Chrzanowskiego, powstańczego fotoreportera.

Klisze z Powstania 2011Miejscem akcji piątej edycji „Twojej Kliszy z Powstania będzie Stare Miasto. Już 6 sierpnia (sobota) wieczorem uczestnicy ruszą w trasę. Do pokonania będą mieli odcinek o długości 2 km. Po drodze ich zadaniem będzie identyfikowanie Powstańców, których zdjęcia ukryte będą w zakonspirowanych i specjalnie iluminowanych punktach gry. Szukać będą odpowiedzi na różne pytania, m.in. jak się robiło zupę „pluj”, jak wyglądała powstańcza przysięga i co się stało z Małym Powstańcem? Aby wygrać trzeba będzie wykonać wszystkie zadania, a następnie dotrzeć jako pierwszym na metę.

Wspomniane iluminacje, niezbędne ze względu na wieczorną porę, mają umożliwić biorącym udział w grze poznanie wybranych zakątków warszawskiej Starówki na nowo. Będzie to bez wątpienia wyjątkowy spacer po uliczkach Starego Miasta.

Podczas gry uczestnicy będą mieli możliwość wykonywania zdjęć oraz filmów (tegoroczna nowość), które następnie wezmą udział w konkursie na te najlepsze. Ogłoszenie wyników nastąpi jesienią.

Wiesław Chrzanowski „Wiesław” (ur. 20 grudnia 1923 r. w Warszawie - zm. 28 kwietnia 2011 r. w Warszawie), podczas Powstania Warszawskiego dowódca 2. plutonu kompanii „Anna” batalionu „Gustaw”, wykonał w trakcie dwóch miesięcy walk kilkaset zdjęć, które przetrwały do dnia dzisiejszego. Powstańcza twórczość Wiesława Chrzanowskiego będzie prezentowana na wystawie Ludzie Starówki w Fotoplastikonie Warszawskim, al. Jerozolimskie 51, od 2 sierpnia. Jak zaznaczają organizatorzy wcześniejsze odwiedzenie wystawy będzie pomocne podczas rozwiązywania zagadek w dniu 6 sierpnia.

Źródło: klisza.1944.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz