Interdyscyplinarna konferencja naukowa poświęcona skandalowi


W dniach 7-9 listopada 2011 r. Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zakład Humanistycznych Nauk Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu organizują ogólnopolską, interdyscyplinarną konferencję naukową: pt. „Skandal w kulturze. Tabu - Trend - Transgres”.

W ramach konferencji rozpatrywane będzie zagadnienie dotyczące perspektywy historycznej skandalu, a także jego teorii, granic, typologii ( obyczajowy, religijny, naukowy, artystyczny, „akademicki”) i retoryki skandalu. Ponadto uczestnicy konferencji zastanawiać się będą, czy XXI wiek to era skandali? Referenci spróbują przedstawić postacie skandalistów i ich psychologię. Problematyka konferencji obejmuje także zagadnienia literatury skandalizującej, skandalu w kulturze, skandalu, jako tematu literackiego, filmów o skandalu oraz skandalu w kontekście queer studies. Jak zapowiadają organizatorzy powyższa lista zagadnień nie wyczerpuje problematyki planowanej konferencji w związku, z czym zachęcają do własnych pomysłów.

Zaproszenie do udziału w konferencji adresowane jest do samodzielnych pracowników naukowych, doświadczonych naukowców, jak i młodych badaczy: doktorantów i studentów. Propozycje tematów należy nadsyłać do 31 sierpnia 2011 r. na adres: skandalwkulturze@gmail.com. Przewodniczącą Komitetu Naukowego konferencji jest dr hab. prof. Uniwersytetu Wrocławskiego Bożena Płonka-Syroka, a pozostali członkowie komitetu to: prof. dr hab. Marian Ursel, dr hab. prof. UWr. Sławomir Bobowski, dr hab. Igor Borkowski, dr Ewa Grzęda, dr Luiza Rzymowska. W skład komitetu organizacyjnego wchodzą: mgr Magdalena Dąbrowska, mgr Joanna Nadolna, mgr Małgorzata Skibińska, mgr Marek Szymczak.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz