Zaproszenie do Ossowa na świętowanie 91. rocznicy bitwy warszawskiej


Starostwo Powiatowe w Wołominie wraz ze współorganizatorami serdecznie zaprasza wszystkich, którzy chcieliby w niecodzienny i ciekawy sposób spędzić najbliższy długi sierpniowy weekend. Zapraszamy do podwołomińskiej wsi Ossów, która rokrocznie w dniach 13-15 sierpnia staje się w miejscem wydarzeń, które zaciekawią całe rodziny.

Dla miłośników historii, i nie tylko dla nich, przygotowaliśmy fascynujące i efektowne widowisko plenerowe - Rekonstrukcję Bitwy Warszawskiej 1920 z udziałem wielu historycznie przyodzianych i wyposażonych polskich obrońców oraz bolszewickich agresorów. Szarża ułanów, ruska taczanka ciągnięta przez zaprzęg konny, pojedynki na szable, efekty pirotechniczne, wybuchy, ewakuacja rannych, bohaterska śmierć ks. kapelana Ignacego Skorupki – to wszystko będziemy mogli zobaczyć na najsłynniejszym amfiteatrze wojny polsko-radzieckiej, na terenach na których miała miejsce jedna z najważniejszych bitew w historii świata.

Miłośników koni zapraszamy na zawody hippiczne i unikatowe Mistrzostwa Polski Formacji Kawaleryjskich - władanie szablą, lancą i strzelanie z broni pneumatycznej to tylko niektóre z konkurencji, podczas których będzie można podziwiać wysokie umiejętności ułanów z całej Polski.

Sportowcy oraz biegacze amatorzy zapewne z wielką chęcią wezmą udział w 21 kilometrowym, jubileuszowym już - bo dwudziestym, Międzynarodowym Półmaratonie Ulicznym „Cud nad Wisłą” na trasie Radzymin-Ossów. Nagrody dla najlepszych przygotowane. Satysfakcja i zdrowie – dla wszystkich.

Towarzyszący głównym atrakcjom festyn to także już tradycja - to wiele koncertów, występów, pokazów tańca i wiele, wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

W niedzielę, patriotyczny charakter obchodów 91. rocznicy „Cudu nad Wisłą” w Ossowie podkreśli uroczysta Msza św. w kaplicy na Cmentarzu Poległych celebrowana przez Jego Ekscelencję ks. Arcybiskupa Henryka Hosera. Na zaproszenie Starosty wołomińskiego oraz burmistrzów gmin Wołomina, Kobyłki i Zielonki rokrocznie przybywają tu najbardziej znakomici goście z całej Polski.

Naprawdę warto zaplanować sobie ten sierpniowy weekend w Powiecie Wołomińskim. To tylko kilkanaście kilometrów i półgodziny drogi z Warszawy.

Biorąc udział w tegorocznych uroczystościach, zapewne wrócą tu Państwo za rok, zabierając ze sobą znajomych i przyjaciół. Jeszcze raz serdecznie zapraszam. Do zobaczenia w Ossowie. Świetna pogoda już dawno zamówiona.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: 91. rocznica bitwy warszawskiej, świętujmy zwycięstwa

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz