W Warszawie zbierają na pomnik Kazimierza Deyny


Kibice stołecznej Legii podczas dzisiejszego meczu ze Spartakiem Moskwa będą zbierać fundusze na pomnik Kazimierza Deyny. Odsłonięcie pomnika planowane jest na Euro 2012. Będzie to pierwszy pomnik gwiazdy składu reprezentacji polski z 1974 r.

Kazimierz Deyna

Kazimierz Deyna (pierwszy z lewej) / fot. Ten plik udostępniony jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Niemcy

Projekt pomnika został wyłoniony w otwartym konkursie, który dzięki największej liczbie głosów wygrał Tomasz Radziewicz. Ceremonia odsłonięcia pomnika planowana jest w przeddzień rozpoczęcia Euro 2012. Na tę uroczystość swój przyjazd zapowiedziała żona Kazimierza Deyny, Mariola. Pomnik ma stanąć przy ul. Czerniakowskiej, przed wejściem na stadion Legii.

Kazimierz Deyna to legenda polskiej reprezentacji i Legii Warszawa, w której rozegrał 304 mecze strzelając 94 bramki (w latach 1966-1978). W 1978 r. odszedł do Manchesteru City, by już w następnym sezonie przejść do zespołu ligi amerykańskiej.

Kazimierz Deyna to król strzelców Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972, pełnił funkcję  kapitana reprezentacji Polski. Najlepszy polski piłkarz XX wieku według tygodnika Piłka Nożna. Jego życie przerwał wypadek samochodowy.

Jak podaje organizator zbiórki (Komitet Budowy Pomnika Kazimierza Deyny), do tej pory udało się zebrać 1/3 wymaganych funduszy.

Budowę pomnika można wesprzeć również przelewem bankowym:

Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa
Bank Pekao S.A. V O. w Warszawie
47 1240 1066 1111 0010 2558 0009
Tytuł wpłaty: Pomnik Deyny

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz