Wybieramy serial historyczny wszech czasów


W ostatnich latach widać prawdziwy boom na produkcję seriali historycznych, które cieszą się olbrzymią popularnością. Jednak takie seriale tworzono nie tylko w ostatnich latach.

Przedstawiamy Wam wybór najgłośniejszych polskich i zagranicznych seriali historycznych. Jesteśmy ciekawy, który z nich uzyska najwięcej Waszych głosów. Może to będzie jednak serial spoza tej listy? Rozpoczynamy wielkie głosowanie.

Najlepszy serial historyczny to: (głosuj na Facebooku)

Był sobie człowiek

Seria Był sobie człowiek to jedyna seria, która stawia na wizualizację i fabularyzację treści kształcenia. Autorzy serii położyli nacisk na aspekt wychowawczy i społeczny oraz skuteczne kształcenie i rozwijanie umiejętności. Seria Był sobie człowiek to jedyna seria, która stawia na wizualizację i fabularyzację treści kształcenia. Autorzy serii położyli nacisk na aspekt wychowawczy i społeczny oraz skuteczne kształcenie i rozwijanie umiejętności.

Czas honoru

Serial o okupowanej Warszawie. Opowieść o walce w imię wolności, zdradzie i burzliwych namiętnościach.

Plakat Czasu honoru / fot. TVP

Opowieść o losach młodych dywersantów – Bronka, Janka, Michała, Władka oraz ich najbliższych. Pełna napięcia akcja drugiej części obejmowała m.in. aresztowanie Wandy, skomplikowaną grę wywiadów, napad na niemiecki bank, pracę podziemnej radiostacji. To wszystko na tle codziennego życia w okupowanej Warszawie.

Dynastia Tudorów

Po wygnaniu kardynała Wolsey’a, król Henryk chce umocnić swoją władzę i mianuje Brandona i Norfolka na stanowiska przewodniczących królewskiej rady. Jako nowy Lord Kanclerz, sir Tomasz More, prześladuje religijnych dysydentów. Za namową Anny, Henryk zgadza się zapoznać z dziełami Marcina Lutra, zwłaszcza, że dotyczą one autorytetu monarchy i jego władzy nad wszystkimi ludźmi, włącznie z samym papieżem. Wolsey nie poddaje się i zwraca się do Anny z prośbą o udzielenie mu pomocy w odzyskaniu łaski monarchy. Henryk wysyła Cromwella z misją uzyskania zgodnej opinii o zakresie królewskiej władzy od najwybitniejszych teologów Europy. Norfolk obawia się, że pałający chęcią zemsty Wolsey może odzyskać władzę.

Plakat serialu Kompania braci / fot. HBO

Kompania braci

Kompania braci to zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści Stephena E. Ambrose’a serial telewizyjny, opowiadający historię Kompanii E 506 pułku piechoty spadochronowej 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii Stanów Zjednoczonych. Fabuła została oparta na wywiadach z ocalałymi żołnierzami Kompanii E, a także ich dziennikach i listach, Kompania braci relacjonuje losy ludzi, którzy wykazali się niezwykłą odwagą i pokonali wielki strach. Służyli w elitarnej kompanii strzelców. Wraz z aliantami wylądowali w Normandii, walczyli w bitwie o Ardeny i zdobyli Orle Gniazdo Hitlera w Berchtesgaden. Ich oddział poniósł ciężkie straty, a oni sami stali się legendą.

Rzym

Obandażowany i zakrwawiony Pullo ucieka ze szpitala i trafia do domu Vorenów. Tam spotyka Eirene, która zastanawia się, czy nie zabić mordercy jej kochanka. Tymczasem Cezar, ku oburzeniu starych senatorskich rodów, poszerza Senat o Galów z najwierniejszych Rzymowi plemion. Ku zaskoczeniu wszystkich czyni Vorenusa senatorem, chcąc przypodobać się ludowi, a jednocześnie zapewnić sobie swego rodzaju tarczę. Brutus spiskuje przeciwko Cezarowi z Serwilią, Kwintusem, Kasjuszem i Cascą. Odrzuca propozycje skrytobójstwa – jego zdaniem honor i czystość sprawy wymagają, by Cezara zgładzić w Senacie.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz