Wrocław - miasto, które nigdy się nie poddało!


„Wrocław - miasto, które nigdy się nie poddało!” - to hasło promujące kandydaturę Uniwersytetu Wrocławskiego na organizatora XXI OZHS.

liście intencyjnym Komitet Organizacyjny XXI OZHSiD dla Wrocławia przedstawia historię Instytut Historyczny UWr, a także przypomina, że wrocławska wszechnica jest dziś jednym z największych ośrodków badawczych w Polsce. Na 44 kierunkach skupia 31 557 studentów i 1 529 doktorantów. Przypominają także, że Wrocław jest dziś prężnym ośrodkiem turystycznym, zapewniającym doskonałą bazę noclegową, liczne zabytki, a także wygodny dojazd.

Studenci z Koła Naukowego Historyków im. K. Maleczyńskiego prezentują się także jak dobrzy organizatorzy.

„O naszych umiejętnościach organizatorskich mogą świadczyć organizowane od 2009 r., dwa razy do roku Konferencje Młodych Naukowców, na które przyjeżdżają studenci z całej Polski oraz z zagranicy. Liczba uczestników już nie raz sięgnęła magicznej liczby 100 prelegentów, co świadczy nie tylko o jej popularności, ale także naszych możliwościach.”

Dzięki swoim staraniom uzyskali poparcie wielu osób i instytucji. Wśród nich są m.in. Dyrektor Instytutu Historycznego, prof. Rościsława Żerelika, Dzieka WNHiP, dr hab. prof. nadzw. UWr. Elżbiety Kościk i Prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Teresa Łoś-Nowak, Towarzystwo Miłośników Wrocławia, Fundacja Otwartego Muzeum Techniki.

„O naszym projekcie pozytywnie wypowiedziała się także jednostka UM, Wrocław - Europejska Stolica Kultury 2016. Korzystając ich pomocy pragniemy zorganizować dla Was sekcje, których jeszcze na OZHSiD nie było.”

Studenci chcą w trakcie Zjazdu pokazać w jaki sposób radzą sobie z pozostałościami kultur narodowości, które przez stulecia obecne były na tych terenach.

„Dlatego pragniemy Was zaprosić do siebie pod hasłem >Wrocław – miasto, które nigdy się nie poddało<. Główną atrakcją jaką chcemy przygotować jest inscenizacja >Bitwy o Festung Breslau<, która jeszcze nigdy nie była wystawiana. Odkryjemy przed Wami nieznane aspekty jednego z najbardziej zażartych bojów w trakcie II wojny światowej.”

Oprócz wyzwań i atrakcji naukowych organizatorzy chcą zaprosić uczestników na nocną wycieczkę po Wrocławiu i to poprzez zabytkową linię tramwajową. Emocji mają dostarczyć koncerty w synagodze i taneczne szaleństwa. Chwalą się, że w Wrocławiu znajduje się ponad 400 dyskotek i pubów.

„Pokażemy Wam także, że bawić można się nie tylko tam, ale także organizując imprezę w tramwaju, Ogrodzie Japońskim, starym dworcu czy na statku na Odrze!”

Wrocław przygotował także film promujący swoją kandydaturę.

Jak zapewniają studenci z Wrocławia na dniach powstanie drugi film prezentujący tę kandydaturę, w której wystąpią pracownicy naukowi UWr oraz Członkowie Koła.

Wkrótce przygotujemy rozmowy ze wszystkimi kandydatami do organizacji kolejnego OZHS.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz