Rycerskie Mistrzostwa Świata „Bitwa Narodów” w Warszawie


„Bitwa Narodów” to międzynarodowe, bezprecedensowe, spektakularne wydarzenie na tle średniowiecznej historii.

Spektakularne widowisko sportowe: Rycerskie Mistrzostwa Świata odbędą się już 30 kwietnia i będą trwać do 3 maja 2012 roku na Fortach Bema w Warszawie.

Międzynarodowa obsada turnieju, full contact, profesjonalne sędziowanie i ściśle określone zasady walki. Perfekcyjnie zrekonstruowane średniowieczne zbroje. Adrenalina i emocje. Wszystko w drobiazgowo przygotowanej, historycznej oprawie.

Do zawodów szykują się uczestnicy 12 Państw: Rosja, Ukraina, Białoruś, Polska, Włochy, Niemcy, Quebec (Kanada), Austria, USA, Izrael, Dania, Kraje Bałtyckie (Litwa, Łotwa, Estonia).

Bitwy odbywają się w trzech kategoriach – „sam na sam„ z trzema rodzajami broni, „pięć na pięć„ i ”dwadzieścia jeden na dwadzieścia jeden”.

Na terenie całego festiwalu każdego dnia od 10:00 do 20:00 dla gości festiwalu będą dostępne różne interaktywne i treningowe place, które pomogą bliżej i bardziej szczegółowo zapoznać się z ruchem rekonstrukcji historycznej i historyczną bitwą średniowieczną.

Kulminacyjnym punktem tej prestiżowej rywalizacji będzie Mistrzostwo Świata w pełnokontaktowej bitwie średniowiecznej. Na zwycięzców czeka duża nagroda pieniężna.

Poza walkami organizatorzy zapewniają moc atrakcji. Turniej konny, koncerty, pokazy, zrekonstruowaną średniowieczną osadę i jarmark z tradycyjnymi wyrobami.

Forty Bema w Warszawie

30 kwietnia - 3 maja

Ceny biletów:

40 PLN – jednodniowy dla osoby dorosłej
20 PLN – jednodniowy dla dziecka
140 PLN – karnet na 4 dni dla osoby dorosłej
70 PLN – karnet na 4 dni dla dziecka

Bilety do nabycia w sieciach salonów empik oraz na: www.ebilet.pl, www.abilet.pl, www.ticketpro.pl, www.biletin.pl.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz