Wałęsa znów strajkuje w Gdańsku


Po filmach o Margaret Teacher, Nelsonie Mandeli, Richardzie Nixonie na ekrany kin trafi film „Wałęsa” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Dziś w Gdańsku odbyła się konferencja poświęcona zdjęciom w Gdańsku.

fot. z materiały prasowe producenta

8 maja 2012 r. rozpoczyna się druga część zdjęć do filmu „Wałęsa”, które realizowane będą w Trójmieście. Przedstawiać one będą m.in. spektakularne sceny zamieszek na ulicach Gdańska oraz słynnych strajków sierpniowych. Prace potrwają do połowy maja, następnie ekipa wróci do Warszawy, gdzie będą kontynuowane zdjęcia.

Na konferencji obecni byli reżyser filmu Andrzej Wajda, scenarzysta Janusz Głowacki oraz aktorzy: Agnieszka Grochowska (Danuta Wałęsowa), Robert Więckiewicz (Lech Wałęsa). Konferencję prowadziła dziennikarka Dorota Wellman, która w filmie wcieli się w postać słynnej działaczki solidarnościowej Henryki Krzywonos. Także sama Henryka Krzywonos-Strycharska była obecna na spotkaniu.

Ekipa filmowa będzie przez najbliższe dwa tygodnie realizować zdjęcia na terenie Gdańska. Powstaną tam m.in. sceny strajków sierpniowych. Premiera filmu planowana jest na grudzień 2012 roku.

Andrzej Wajda w filmie „Wałęsa” próbuje odpowiedzieć na pytanie jak stało się możliwym, by jeden człowiek potrafił tak bardzo zmienić współczesny świat? Film będzie kontrowersyjny, co przyznaje nawet sam reżyser.

„Ten film nie spodoba się wszystkim. Jedni zobaczą Wałęsę jakiego chcą widzieć inni wręcz przeciwnie” - przyznaje Wajda.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz