III Warszawski Piknik Archiwalny


W najbliższą sobotę, 2 czerwca, w Pałacu Staszica w Warszawie (ul. Nowy Świat 72) w godz. 10.00 - 18.00 odbędzie się III Warszawski Piknik Archiwalny.

To już trzecie stołeczne spotkanie archiwistów, entuzjastów i sympatyków archiwistyki oraz jej nieprzebranych bogactw. Tegoroczna edycja pikniku będzie nawiązywać do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 i przebiegnie pod hasłem: „Piłka jest w grze! Sportowa akcja – archiwizacja!”. Filmy i nagrania radiowe oraz wystawy i prelekcje o tematyce sportowej przygotowało 26 instytucji kultury: archiwa, biblioteki i muzea.

Archiwum Państwowe m.st. Warszawy będzie miało swoje stanowisko na dziedzińcu, gdzie zaprezentuje wystawę wielkoformatowych fotografii ukazujących tradycje aktywnego spędzania wolnego czasu w Warszawie w XX wieku zatytułowaną „Rekreacje warszawskie„. Odbywać się będą także zajęcia edukacyjno-plastyczne dla dzieci oraz konkurs wiedzy historycznej z nagrodami książkowymi. O godz. 12.50 zapraszamy na prezentację Małgorzaty Sikorskiej pt. ”Sport w fotografiach Zdzisława Marcinkowskiego w latach 1904–1939” (sala nr 022).

Program Pikniku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz