Wystawa: „Polacy w Iranie 1942-1945”


Fotografie, okolicznościowe kartki pocztowe, szkolne świadectwa, pamiętniki dzieci z koleżeńskimi wpisami oraz inne dokumenty i wydawnictwa prasowe a nawet gimnazjalny mundurek z Isfahanu można oglądać już od 3 września na wystawie w PAN Bibliotece Gdańskiej zatytułowanej „Polacy w Iranie 1942-1945”. 

Jak co roku Marek Ney-Krwawicz, pracownik naukowy Instytutu Historii PAN w Warszawie organizuje w Bibliotece Gdańskiej wystawę ze swych prywatnych materiałów. Tym razem autor skupia się na pokazaniu codziennego życia wielotysięcznej rzeszy polskich uchodźców w Iranie. To dobry punkt wyjścia do lekcji historii o polskich drogach w latach II wojny światowej, zwłaszcza że wiedza na temat losów ludności cywilnej jest nadal niepełna.

Otwarcie wystawy: 3 września, godz. 12.15 w holu wystawowym PAN Biblioteki Gdańskiej (ul. Wałowa 24). Ekspozycja czynna do 15 października 2012 w godzinach otwarcia Biblioteki.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz