Obchody rocznicy zakończenia Powstania Warszawskiego 2012 - „Pamięć i dziedzictwo”


Fundacja „W Kręgu Kultury„ I Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie (obok Katedry), zaprasza w niedzielę 30 września na obchody upamiętnienia heroizmu poetów Powstania Warszawskiego – ”Pamięć i Dziedzictwo”.

Program:

I. Część artystyczno-filmowa – w podziemiach Sanktuarium MBŁ (wejście z wieży).

wprowadzenie w historię i ducha Powstania Warszawskiego, recytacja poezji poetów Powstania Warszawskiego – w interpretacji aktora Jana Krzysztofa Szczygło, pokaz filmu dokumentalnego „Do potomnego”, rok prod. 2004,w reżyserii Antoniego Krauze o poetach Powstania Warszawskiego (Gajcy, Baczyński, Bojarski, Stroiński, Trzebiński).

po Mszy św. o godz. 11 (11.45)

po Mszy św. o godz. 12 (12.45)

po Mszy św. o godz. 13 (13.45)

po Mszy św. o godz. 16 (16.45)

po Mszy św. o godz. 17.30 (18.15)

po Mszy św. o godz. 20 (20.45)

II. Wystawa eksponatów z Powstania Warszawskiego w podziemiach Sanktuarium.

III. Inscenizacja barykady powstańczej i harcerska poczta polowa (działająca) – realizuje Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław”.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz