Wygraj roczną prenumeratę czasopisma „Mówią Wieki”


„Mówią Wieki” to najstarsze polskie pismo popularno-historyczne. Od lat cieszące się popularnością i szacunkiem. Dlatego nie lada gratką jest konkurs, który przygotowaliśmy wraz z jego wydawcą, by zrobić naszym czytelnikom miły prezent. Do wygrania są trzy roczne prenumeraty „MW”.

Magazyn Historyczny „Mówią wieki„ ma już ponad 50 lat, można więc powiedzieć, że, choć to najstarsze pismo popularno-historyczne w Polsce, jest dopiero w wieku średnim, czyli - przyszłość przed nim. A za nim wieki dziejów powszechnych i rodzimych, ponieważ odmiennie od wielu pism zagranicznych nie zajmuje się wyłącznie ”historią krajową”. Tytuł pochodzi zresztą jeszcze sprzed II wojny światowej – tak nazywał się jeden z przedwojennych podręczników do historii. Nad poziomem merytorycznym Magazynu czuwa Rada Redakcyjna złożona z samych świetnych nazwisk; prof.prof Andrzej Chwalba, Marcin Kula, Krzysztof Mikulski, Jacek Purchla, Andrzej Paczkowski, Henryk Samsonowicz, Jerzy Strzelczyk, Barbara Szacka, Janusz Tazbir, Wiesław Władyka

Dziś „Mówią wieki„ jest w pełni kolorowe, ma elegancki kształt edytorski i wygląda dobrze na tyle porównywalnych pism europejskich- z Zachodu i Wschodu. Skonstruowane jest wszakże według pewnej zasady, której trzyma się od wielu lat. W numerze ”zwyczajnym” (bo wydawane są też zeszyty monograficzne) musi się znaleźć miejsce dla artykułu (bądź artykułów dotyczących wielkich epok historycznych: starożytności, średniowieczu, nowożytności i czasom nam bliższym : wiekowi XIX i dopiero co minionemu stuleciu. Twórcom szczególnie zależy na czytelniku w szkołach i to każdego szczebla: od podstawówki po studentów historii szkół wyższych – wszędzie tam, gdzie naucza się historii.

Nie zapomniani są też pasjonaci historii w jej rozmaitych odsłonach: dla wielbicieli militariów jest stały dział „Wojenko, wojenko„, dla podróżników w czasie i przestrzeni „Historyczna Agencja Turystyczna„ , dla wielbicieli nowych mediów „Komputer i Historia”, a dla filatelistów dział ”Znaczki z historią”. Oferta pisma jest kompletna.

Konkurs

Dla naszych czytelników mamy trzy roczne prenumeraty czasopisma „Mówią Wieki”.

Aby je wygrać należy:

 1. Zapisać się do naszego newslettera i potwierdzić rejestrację.
 2. Odpowiedzieć na cztery pytania:
  1. W jakim zamku do 1320 r. mieścił się polski skarbiec koronny i gdzie został przeniesiony?
  2. Gdzie znajdował się Gmach Centrali Propagandy w Generalnym Gubernatorstwie i jaką nosił nazwę (nazwa podmiotu, dla którego został zbudowany)?
  3. Gdzie i kiedy swój pierwszy koncert w Polsce dał zespół „The Rolling Stones”?
  4. Co widniało na pierwszej okładce czasopisma „Mówią Wieki”?

Podpowiedzi szukaj w artykułach z TOP 50.

Wyciąg z zasad

Nagrody (po jednej prenumeracie) zostaną rozlosowane wśród osób, które prawidłowo odpowiedziały na wszystkie pytania i w momencie losowania miały potwierdzoną rejestrację w naszym newsletterze.1 Odpowiedzi należy przesyłać w nieprzekraczalnym terminie do 14 października 2012 r. (godz. 23.30) na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu oprócz odpowiedzi należy podać swoje dane adresowe. Prosimy o zatytułowanie e-maila „Mówią Wieki”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 17 października.


Regulamin konkursów organizowanych przez „historia.org.pl”

 1. E-mail z newslettera musi się zgadzać z e-mailem, z którego wysłano odpowiedzi. []


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz