Wygraj książkę „Kobiety władzy PRL”


„Kobiety władzy PRL” to pierwsza z książek nowego cyklu Sławomira Kopra - autora bestsellerowej serii  o Polsce międzywojennej - w którym będzie opisywał obyczajową stronę PRL-u. Razem z wydawnictwem Czerwone i Czarne przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania będą trzy egzemplarze książki.

O komunistycznych władcach wiemy sporo. Ale o kobietach, które im towarzyszyły – niewiele. A były to postacie barwne. Żony, kochanki, towarzyszki, ale i artystki, pisarki, które dały się władzy uwieść. Wśród portretów jest Julia Brystygier, zwana Krwawą Luną, która z niezwykłym okrucieństwem torturowała mężczyzn w stalinowskich więzieniach UB, a potem popadła w żarliwą wiarę i związała się z zakładem dla ociemniałych w Laskach, jest piękna Nina Andrycz, dama pod każdym względem, żona Józefa Cyrankiewicza, z którym wiodła życie „kawiorowej lewicy”, są żony i kochanki Bolesława Bieruta, który wiódł ożywione życie erotyczne, Zofia Gomułkowa, której żydowskie pochodzenie było skrzętnie ukrywane w czasach antysemickich awantur, Stanisława Gierek, wokół której narosło mnóstwo plotek. I wiele innych pań o intrygujących życiorysach. Autor z wielką kulturą, ale i bez pruderii tworzy obraz epoki widziany z perspektywy kobiet ważnych w tamtych czasach.

Konkurs

Dla naszych czytelników mamy trzy egzemplarze książki „Kobiety władzy PRL” Sławomira Kopra.

Tym razem, by wygrać książkę wystarczy tylko:

  1. Zapisać się do naszego newslettera i potwierdzić rejestrację1.
  2. Odpowiedzieć na pytanie: Jaki był los sierot z Korei Północnej i dlaczego trafiły do Polski w 1951 r.?

Podpowiedzi szukaj w artykułach z TOP 50.

Wyciąg z zasad

Nagrody (po jednej książce) zostaną rozlosowane wśród osób, które  w momencie losowania miały potwierdzoną rejestrację w naszym newsletterze i odpowiedziały prawidłowo na pytanie konkursowe. Odpowiedzi należy udzielić w nieprzekraczalnym terminie do 9 października 2012 r. (godz. 21.00) na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu oprócz odpowiedzi należy podać swoje dane adresowe. Prosimy o zatytułowanie e-maila „Kobiety PRL”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10 października .

  1. Osoby zapisane wcześniej także wezmą udział w losowaniu. []


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz