Wygraj roczną prenumeratę czasopisma „Mówią Wieki” - wyniki


Blisko 400 wzięło udział w naszym konkursie, w którym do wygrania były prenumeraty czasopisma historycznego „Mowią Wieki”. Mogliśmy jednak nagrodzić tylko trzech szczęśliwców.

O magazynie

Magazyn Historyczny „Mówią wieki„ ma już ponad 50 lat, można więc powiedzieć, że, choć to najstarsze pismo popularno-historyczne w Polsce, jest dopiero w wieku średnim, czyli – przyszłość przed nim. A za nim wieki dziejów powszechnych i rodzimych, ponieważ odmiennie od wielu pism zagranicznych nie zajmuje się wyłącznie ”historią krajową”. Tytuł pochodzi zresztą jeszcze sprzed II wojny światowej – tak nazywał się jeden z przedwojennych podręczników do historii. Nad poziomem merytorycznym Magazynu czuwa Rada Redakcyjna złożona z samych świetnych nazwisk; prof.prof Andrzej Chwalba, Marcin Kula, Krzysztof Mikulski, Jacek Purchla, Andrzej Paczkowski, Henryk Samsonowicz, Jerzy Strzelczyk, Barbara Szacka, Janusz Tazbir, Wiesław Władyka.

Możliwy wariant odpowiedzi

Polski skarbiec koronny do 1320 roku mieścił się na zamku w Chęcinach skąd został przeniesiony na Zamek Królewski na Wawelu. Centrala Propagandy w Generalnym Gubernatorstwie mieściła się przy ulicy Basztowej 15 w Krakowie, w gmachu Feniksa (budynku wzniesionym dla Towarzystwa Ubezpieczeniowego „Feniks”). Pierwszy w Polsce koncert zespołu The Rolling Stones odbył się 13 kwietnia 1967r. w Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie a na pierwszej okładce czasopisma „Mówią Wieki” (czarno-białego, z 1958 r.) widniała rycina Artura Grottgera „Kucie kos”.

W drodze losowania wyłoniliśmy trzech zwycięzców:

  1. Maciej Pęksa z Ostrowa Mazowieckiego
  2. Karolina Jarząbek z Włodawy
  3. Barbara Pisz z Tarnowa

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do naszego kolejnego konkursu. Na adresy uczestników konkursu wysłaliśmy informację o wynikach.

Nagrody

Trzy roczne prenumeraty czasopisma „Mówią Wieki”.

Wyciąg z regulaminu

Wśród osób, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi rozlosowaliśmy książki. Nagrody zgodnie z regulaminem zostaną wysłane w ciągu 30 dni. Jednak zwykle trwa to znacznie krócej.


Regulamin konkursów organizowanych przez „historia.org.pl”


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz