Zapowiedź: XXI Targi Książki Historycznej w Warszawie


Tegoroczne XXI Targi Książki Historycznej rozpoczną się 29 listopada i potrwają do 2 grudnia 2012 r. Odbędą się podobnie jak w poprzednich latach w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.

Na targach swoją ofertę zaprezentuje prawie dwustu wystawców z całej Polski: wydawcy książek historycznych, wydawnictwa muzealne, wydawnictwa biblioteczne, instytucje kultury, producenci gier planszowych i strategicznych, producenci filmowi. Pierwszy raz na targi przyjadą wystawcy z Białorusi i z Rosji.

W ramach tegorocznych Targów odbędzie się:

 • III Salon Książki Muzealnej
 • II Salon Bibliotek
 • I Salon Książki Białoruskiej
 • I Salon Historii Alternatywnej

Targom jak zawsze towarzyszyć będą liczne imprezy towarzyszące: spotkania autorskie, promocje książek, pokazy grup rekonstrukcyjnych, pokazy historycznych filmów fabularnych, spacery historyczne.

Szczególnym wydarzeniem na Targach Książki Historycznej będzie zaprezentowanie faksymile Biblii Gutenberga – najcenniejszej książki świata, która znajduje się w Pelplinie, a której wartość jest szacowana jest na 100 milionów dolarów!

W programie XXI TKH między innymi:

 • spotkania ze znanymi historykami i autorami (m.in. Wiktor Suworow, Wladimir Bieszanow)
 • panele dyskusyjne (np. „Oblicza kobiety w średniowiecznej Polsce”)
 • spacery historyczne (prowadzenie: Sławomira Koper, Iwona Kienzler)
 • projekcje historycznych filmów fabularnych na stulecie Universalu (m.in. Katyń, Dzieci Ireny Sendlerowej, Gladiator)
 • pokazy grup rekonstrukcyjnych: turniej rycerski, turniej łuczniczy dla publiczności, pokazy walk rycerzy z epoki bitwy pod Płowcami, inscenizacja bitwy polsko-litewskiej „Oblężenie Jazdowa 1262„, ”Od Mieszka do Jagiełły” − czyli opowieść jak zmieniało się uzbrojenie rycerza od X do XV w.
 • wystawa zabawek historycznych
 • wystawa o hutnictwie sprzed 2 tysięcy lat z okolic Warszawy
 • pokazy gier planszowych o tematyce historycznej i militarnej
 • gry i atrakcje dla najmłodszych
 • lekcje muzealne dla dzieci i młodzieży

Jak co roku targom towarzyszyć będzie ogłoszenie wyników konkursu o Nagrodę KLIO i wręczenie nagród na najlepszą książkę historyczną. Członkami znamienitego jury są profesorowie: Tomasz Szarota, Jan Kieniewicz, Tomasz Kizwalter, Henryk Samsonowicz, Janusz Tazbir oraz redaktorzy: Marian Turski i Tomasz Łubieński. Wstępne wyniki Nagrody KLIO zostaną ogłoszone na konferencji prasowej Targów Książki Historycznej, która odbędzie się 26 listopada (poniedziałek) o godz. 12.00, w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Ogłoszenie ostatecznych wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas otwarcia XXI Targów Książki Historycznej 29 listopada 2012 roku o godzinie 12.00 w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Podobnie jak w poprzednich latach w trakcie Targów będzie można zapoznać się z działalności portalu „historia.org.pl” i porozmawiać z jego redaktorami - stoisko numer 18 (na prawo od wejścia głównego do Arkad Kubickiego).

Lokalizacja Targów

Wstęp na Targi Książki Historyczne i wszystkie imprezy jest bezpłatny.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz