Świętuj odzyskanie niepodległości z Muzeum Historii Polski


Z okazji Święta Niepodległości – 11 listopada Muzeum Historii Polski kolejny raz organizuje imprezę miejską: VII Przystanek Niepodległość. W ramach niej można wziąć udziału w grze miejskiej: „Warszawa przed powstaniem styczniowym”.
Muzeum Historii PolskiDo wyboru będą trzy trasy:

  1. Trasa spacerowa „Z pamiętnika nowiniarza”, przez którą poprowadzą nas wspomnienia początkującego literata i dziennikarza. Gracz m.in. odwiedzi pracownię fotograficzną Karola Beyera, dowie się gdzie pierwotnie mieściła się Zachęta, otrzyma szansę studiowania w Szkole Głównej, wreszcie trafi na bal lub kwestę dobroczynną w Resursie Obywatelskiej. Czas gry: ok. 1,5 h.
  2.  Trasa dla wytrwałych – Kryptonim „Amfibia” Gracz wcieli się w rolę emisariusza, który przyjechał do Warszawy, by zebrać informacje o tajnych organizacjach i ich działalności. Pozna miejsca manifestacji patriotycznych i nastroje społeczne, będzie współorganizować siatkę konspiracyjną. Czas gry: 2,5 -3 h.
  3. Trasa dziecięca „Przygody małych Kossaków”. W Ogrodzie Saskim najmłodsi spotkają się z Tadeuszem i Wojciechem z artystycznej rodziny Kossaków. Zabiorą ich oni na wyprawę w krainę swojego dzieciństwa. Czas gry: ok. 1-1,15 h.

Start gier: Muzeum Historii Polski w Warszawie, ul. Senatorska 35

Gra dziecięca rozpoczyna się o godz. 10:00 i trwa do godz. 15:00. Ostatni gracze mogą wyruszyć na trasę o godz. 14:00

Gry dla dorosłych: od godz. 11:00 do godz. 18:00 (start działa do godz. 16:00)

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy. Wstęp wolny! Do wygrania ponad 100 nagród!

Nasza przygoda nie zakończy się 11 listopada, a będzie jedynie stanowić wstęp do gry – wystawy, która zostanie otwarta w 150. rocznicę wybuchu powstania styczniowego w Sali Wystawienniczej Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie.

W przygotowaniu do zwiedzenia interaktywnej ekspozycji pomocne będą informacje, o tym co dzień po dniu działo się w Warszawie w latach 1862-1863. Aby je poznać stworzyliśmy specjalną gazetę: „Muzealny Tygodnik Ilustrowany”, która będzie dostępna na stronie 1863.muzhp.pl (UWAGA! Strona będzie aktywna od 12 listopada 2012).

Muzeum Historii Polski zaprasza także wszystkich chętnych do wzięcia udziału w marszu „Razem dla Niepodległej” organizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP i Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. MHP obok kilku innych placówek jest współorganizatorem Marszu i m.in. w pobliżu pomnika Romana Dmowskiego pokaże filmową prezentację dotyczącą wydarzeń sprzed 94 lat i roli przywódcy Endecji w powstaniu II RP.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz