Wygraj książkę „Podwodni kamikadze” - wyniki


W naszym kolejnym konkursie do wygrania było pięć egzemplarzy książki Podwodni kamikadze autorstwa Yutaka Yokoty, Książki wkrótce trafią do zwycięzców.

Opis książki

„Podwodni kamikadze„ to fascynująca opowieść o ludziach, którzy zgłosili się na ochotnika do samobójczych jednostek, jako sternicy „żywych torped„. ”Żywe torpedy” to jedna z najbardziej strzeżonych tajemnic Japończyków, broń mająca odwrócić losy wojny.

Yutaka Yokota, który sam zgłosił się do samobójczej jednostki, wprowadza nas do tajnego ośrodka, opisując toczące się tam życie codzienne, przebieg szkolenia i w końcu ataki z użyciem „żywych torped”. W swojej opowieści często sięga do relacji swoich kolegów-uczestników lub świadków wydarzeń – dzięki temu opowieść jest niezwykle barwna, pełna emocji i dramatycznych chwil. To także opowieść o tym jak łatwo jest umierać i jak trudno powrócić do świata żywych…

Autor: Yutaka Yokota, wydawnictwo: Finna, liczba stron: 210.

Możliwy wariant odpowiedzi

Nazwa techniczna obiektu, który widniał na przedstawionej fotografii to Kaiten typu 1.

W drodze losowania wyłoniliśmy trzech zwycięzców:

  1. Jerzy Majchrzak z Łodzi
  2. Karolina Jackowska z Bytomia
  3. Krzysztof Jakowuk z Warszawy

Nagrody

Trzy egzemplarze książki Podwodni kamikadze, Y. Yotoka, Finna

Wyciąg z regulaminu

Wśród osób, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi rozlosowaliśmy książki. Nagrody zgodnie z regulaminem zostaną wysłane w ciągu 30 dni. Jednak zwykle trwa to znacznie krócej.


Regulamin konkursów organizowanych przez „historia.org.pl”


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz