Wręczono nagrody KLIO 2012


Jerzy Holzer w kategorii autorskiej i Marcin Zaremba w kategorii monografii naukowej zostali laureatami kolejnej edycji nagrody Klio.

Targi Książki Historycznej

Kategoria autorska

Nagrodę Klio 2012 w kategorii autorskiej otrzymał Jerzy Holzer – za książkę Europa zimnej wojny (Wydawnictwo ZNAK, Instytut Studiów Politycznych PAN).

Nagrodę II stopnia otrzymał Eugeniusz Duraczyński – za książkę Stalin. Twórca i dyktator supermocarstwa (Akademia Humanistyczna im. A. Gieysztora, Oficyna Wydawnicza ASPRA-JR, BELLONA.).

Nagrodę III stopnia otrzymała Małgorzata Szpakowska – za książkę „Wiadomości literackie”. Prawie dla wszystkich (Wydawnictwo W.A.B.).

Kategoria monografia naukowa

Nagrodę Klio 2012 w kategorii monografii naukowych otrzymał Marcin Zaremba – za książkę Wielka trwoga. Polska 1944–1947  (Wydawnictwo ZNAK, Instytut Studiów Politycznych PAN).

Nagrodę II stopnia otrzymał Wojciech Szatkowski – za książkę Goralenvolk. Historia zdrady (Firma Księgarsko-Wydawnicza Kanon).

Nagrodę III stopnia otrzymał: Tomasz Sikorski – za książkę O kształt polityki polskiej. Oblicze ideowo-polityczne i działalność RUCHU MŁODEJ POLSKI (1979–1989) (Wydawnictwo Adam Marszałek).
Porozumienie Wydawców Książki Historycznej każdego roku wyróżnia wkład polskich autorów w popularyzację historii oraz docenia wydawców literatury historycznej, przyznając Nagrodę „KLIO”. Nagroda przyznawana jest przez niezależne Jury w kilku kategoriach.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Zosia pisze:

    „Europa zimnej wojen” - dość dziwaczny tytuł.

    • Wojtek Duch pisze:

      Oczywiście „wojny”. Literówkę zrobili organizatorzy i nasz autor ją przeoczył. Już poprawiliśmy. Dziękujemy za zwrócenie na to uwagi.

Zostaw własny komentarz