Budujemy szopkę krakowską, czyli warsztaty szopkarskie dla dzieci


Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, które w tym roku zorganizowało 70 Jubileuszowy Konkurs Szopek Krakowskich organizuje dla dzieci dzieci w wieku od 6 do 9 lat na bezpłatne warsztaty szopkarskie.

Nagrodzona szopka jednego z dwóch najmłodszych uczestników Konkursu Szopek Krakowskich - Emilii Krawczyk.

Bożonarodzeniowa szopka krakowska, konstruowana z deseczek i kartonu, ozdobiona lśniącym staniolem, jest szeroko znana i podziwiana na całym świecie. Jej formy inspirowane są dziełami architektury i sztuki zabytkowego Krakowa. Sama tradycja budowy szopek należy natomiast do jednej z najważniejszych w naszym mieście.

Celem warsztatów jest budowa szopki, która upamiętni 70 Jubileuszowy Konkurs Szopek Krakowskich i wraz z innymi szopkami dziecięcymi zaprezentowana zostanie w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Zajęcia prowadzone będą przez panią Annę Malik, która od wielu lat bierze udział w konkursie i jest laureatką nagród oraz wyróżnień za szopki, które obecnie znajdują się w zbiorach Muzeum.

Warsztaty odbywać się będą w Pałacu Krzysztofory, przy Rynku Głównym 35
w następujących terminach: 15, 23, 30 grudnia 2012 oraz 13, 20 i 27 stycznia 2013 roku, każdorazowoo godzinie 11.00.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, należy zgłosić wcześniejszą rezerwację, której można dokonać dzwoniąc do Działu Edukacji, pod numer telefonu 12-61-92-320.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Julka pisze:

    Jestem dumna, że chodzę z nią do kalsy

Zostaw własny komentarz