Wygraj gry planszowe „Sandomierskie Tajemnice”, „Bitwa pod Grunwaldem” i „Krzyżacy - Misja Specjalna”


„Sandomierskie Tajemnice”, „Bitwa pod Grunwaldem” i „Krzyżacy - Misja Specjalna” to trzy gry wydawnictwa Polskie Gry Planszowe, które tym razem można wygrać w naszym konkursie.

Sandomierskie Tajemnice

Zapraszamy Cię w niezwykłą podróż do miasta pełnego tajemnic. Ratusz na czas gry zamieni się w wehikuł czasu, który przeniesie Cię w odległe czasy. Będziesz mógł przeżyć oblężenie Sandomierza, stoczyć bój z wojskami szwedzkimi lub stanąć oko w oko z groźnym Tatarem. Grając w „Sandomierskie Tajemnice” poznasz wiele cennych zabytków, a przy okazji przeżyjesz niesamowite przygody.

Bitwa pod Grunwaldem

„Bitwa pod Grunwaldem” to taktyczna gra dla dwóch osób pozwalająca, przy prostych zasadach, rozegrać na planszy jedno z największych starć średniowiecznej Europy. Jeden z graczy obejmie dowodzenie nad wojskami polskimi oraz ich litewskimi sprzymierzeńcami, drugi zaś będzie dowodził wojskami krzyżackimi oraz gośćmi zakonu.

Krzyżacy - Misja Specjalna

Wspaniała i niebezpieczna przygoda. Przenieś się w dawne czasy, zostań rycerzem i odkryj tajemnice średniowiecza! Król Polski wysyła cię w tajną misję do Malborka, aby odbić jeńca z lochów zamku krzyżackiego.

Zadania konkursowe

 1. Zapisz się do naszego newslettera i potwierdź rejestrację. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś
 2. Odpowiedz na pytania:
  1. Dzień 1 (14 grudnia 2012 r.): Ile bram miały średniowieczne mury Sandomierza i jak się one nazywały?
  2. Dzień 2 (15 grudnia 2012 r.): Która z gier Wydawnictwa Polskie Gry Planszowe opowiada o wydarzeniach obrony Tyńca podczas Konfederacji Barskiej?
  3. Dzień 3 (16 grudnia 2012 r.): Najsławniejszym Sandomierzaninem okresu renesansu był wybitny kompozytor, autor „Melodii na psałterz polski”. Jak się nazywał

Nagrody

 1. Gra planszowa „Sandomierskie Tajemnice - Wehikuł czasu”, Polskie Gry Planszowe.
 2. Gra planszowa „Bitwa pod Grunwaldem”, Polskie Gry Planszowe.
 3. Gra planszowa „Krzyżacy - Misja Specjalna”, Polskie Gry Planszowe.

Wyciąg z zasad

Nagrody (po jednej grze) zostaną rozlosowane wśród osób, które  w momencie losowania miały potwierdzoną rejestrację w naszym newsletterze i znalazły się wśród 25 osób, które jako pierwsze odpowiedziały prawidłowo na pytanie konkursowe danego dnia (pytania będą pojawiały się o różnych godzinach). Odpowiedzi należy udzielać w nieprzekraczalnym terminie do 16 grudnia 2012 r. (do godz. 21.00) na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu oprócz odpowiedzi należy podać swoje dane adresowe. Prosimy o zatytułowanie e-maila „Gry”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu trzech dni od zakończenia przyjmowania odpowiedzi .


Regulamin konkursów organizowanych przez „historia.org.pl”


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz