Muzeum Narodowe w Krakowie przez miesiąc za darmo


Świąteczno-noworoczny prezent dla publiczności przygotowało Muzeum Narodowe w Krakowie. Od 27 grudnia br. do 27 stycznia 2013 r. wszystkie wystawy stałe i czasowe będzie można zwiedzać bezpłatnie. W listopadzie za darmo można było zwiedzać rezydencje królewskie w Krakowie i Warszawie.

Bez żadnych opłat będzie można zwiedzać gmach główny, Pałac Biskupa Erazma Ciołka, galerię w Sukiennicach, Kamienicę Szołayskich, Dom Józefa Mehoffera, Dom Jana Matejki oraz Arsenał Muzeum Książąt Czartoryskich. Dla widzów przygotowane zostaną specjalne wejściówki.

„W celu zapewnienia przedsięwzięciom programowym - planowanym na rok 2013 - właściwego rozgłosu i skutecznego dotarcia z informacjami do jak najszerszego kręgu publiczności, podjęliśmy inicjatywę Pana Ministra - wyzwanie, aby jako pierwsze Muzeum Narodowe zaprosić naszych Gości do bezpłatnych wizyt we wszystkich Oddziałach Muzeum w dniach: od 27 grudnia 2012 r. do 27 stycznia 2013 roku. Chcemy w ten sposób podziękować naszym Partnerom i Widzom za bardzo udany sezon wystawienniczy. Mamy nadzieję, iż dla wielu Osób będzie to także unikalny prezent świąteczno-noworoczny.” - podało w swoim komunikacie muzeum.

W listopadzie z inicjatywy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego można było za darmo zwiedzać 4 rezydencje królewskie: Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Pałacu w Wilanowie oraz Zamek Królewski na Wawelu. Cieszyły się one rekordową frekwencją - odwiedziło je 265, 5 tys. osób – 3,5 raza więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Wojda pisze:

    Oby nie było, konieczności ustawiania się w kolejce o 6 rano 🙂

Zostaw własny komentarz