„Szpiedzy w Warszawie”. Pierwszy wspólny serial TVP i BBC


Serial „Szpiedzy w Warszawie” powstał na podstawie powieści Alana Fursta. Pułkownik Jean-François Mercier od początku II wojny światowej zostaje szpiegiem w ambasadzie Francji w Warszawie.

Serial „Szpiedzy w Warszawie” / fot. BBC

W Europie nadciąga II wojna światowa. Francuscy, niemieccy, rosyjscy i polscy tajni agenci zostają wciągnięci w szpiegowską walkę na śmierć i życie. Pułkownik Jean-François Mercier (David Tennant), oficjalnie nowy attaché wojskowy w ambasadzie Francji w Warszawie, a tak naprawdę pracownik francuskiego wywiadu, zagłębia się w świat uprowadzeń, zdrad i intryg na salonach dyplomatycznych i w zaułkach miast.

Mercier w Warszawie współpracuje z Antonim Pakulskim (Marcin Dorociński), oficerem polskiego wywiadu, swoim dowódcą z 1920 r., kiedy to obaj walczyli w wojnie polsko-bolszewickiej. Życie prowadzącego podwójną grę Merciera dodatkowo skomplikuje spotkanie z piękną paryżanką polskiego pochodzenia, prawniczką w Lidze Narodów, Anną Skarbek (Janet Montgomery), na co dzień związaną z Rosjaninem podającym się za dziennikarza.

W roli głównej w serialu „Szpiedzy w Warszawie” wystąpił David Tennant („Doctor Who”, „Hamlet”, „Casanova”, „Fright Night”). Tennant zagrał rolę Merciera i był partnerem Janet Montgomery („Black Swan”, „Merilin”), grajacej rolę Anny. W pozostałych rolach wystąpili: Marcin Dorociński („Róża”), Mirosław Zbrojewicz („Chłopaki nie płaczą”) oraz Ann Eleonora Jørgensen („The Killing”), Anton Lesser („The Hour”), Burn Gorman („Torchwood”, „Lark Rise to Candleford”), Tuppence Middleton („New Tricks”, „Sinbad”) oraz Julian Harries („EastEnders”).

„Szpiedzy w Warszawie” na antenie TVP1 od 11 stycznia 2013 roku. Emisja w piątki o godzinie 20.30 (4 odcinki).

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz