I Marsz Zaślubin. Z Mrzeżyna do Kołobrzegu


Z okazji 68. rocznicy walk o Kołobrzeg i Zaślubin Polski z morzem, Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu organizuje I Marsz Zaślubin.

Pomnik zaślubin z morzem w Mrzeżynie

Muzeum zaprasza wszystkich chętnych, którzy pragną zmierzyć się z 18 kilometrowym dystansem marszu terenowego, w trudnych warunkach klimatycznych, w umundurowaniu wojskowym. Trasa będzie przebiegać z Mrzeżyna do Kołobrzegu. Celem przedsięwzięcia jest upamiętnienie historycznych Zaślubin Polski z Morzem w marcu 1945 r.

W programie przewidziano spotkanie z uczestnikami walk o Kołobrzeg oraz w inscenizacji historycznej pt. Zaślubiny z morzem. Będzie to nawiązanie do historycznych zaślubin żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego na kołobrzeskiej plaży, po zakończeniu walk o miasto w marcu 1945 r.

Zgłoszenia proszę kierować do: 

Malwiny Markiewicz - Wiceprezes Zarządu Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, 78-100 Kołobrzeg, ul. Armii Krajowej 13.

e-mail: towarzystwo@muzeum.kolobrzeg.pl

www.muzeum.kolobrzeg.pl/towarzystwo

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Quatar pisze:

    Bardzo ciekawy i potrzebny pomysł.
    Chętnie wzięłabym udział,
    ale niestety mieszkam w innym mieście.

  2. Gorol pisze:

    Fajny pomysł, ale ciekawe, czy to będzie przez las, czy może wzdłuż plaży.

Zostaw własny komentarz