„Wojna futbolowa” Kapuścińskiego zostanie zekranizowana


Jak podaje „Dziennik Polski” kanadyjski reżyser Philippe Falardeau zakupił prawa do ekranizacji Wojny Futbolowej Ryszarda Kapuścińskiego.

Wojna futbolowa to zbiór reportaży z lat 60.i 70. ukazujących dramatyczne wydarzenia w Afryce i Ameryce Południowej. Tytułowa „Wojna futbolowa” dotyczy konfliktu zbrojnego między Hondurasem a Salwadorem w 1969 r.

„W Ameryce Łacińskiej sposób odbierania futbolu jest szaleństwem. Ludzie popełniają samobójstwa po przegranym meczu, z tego samego powodu do więzienia idą całe drużyny. Chodziło mi o to, żeby pokazać ten inny wymiar, ten szerszy wymiar tego czym jest futbol i do czego może doprowadzić emocja futbolowa. W tym wypadku właśnie do wojny.” - pisał o swojej książce Kapuściński.

Ostatni film Falardeau, „Pan Lazhar”, na festiwalu w Toronto został uznany najlepszym filmem kanadyjskim roku oraz zdobył nominację do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz