„Aptekarz w getcie krakowskim”. Nowy komiks historyczny


„Aptekarz w getcie krakowskim” - to komiks prezentujący postać krakowskiego aptekarza Tadeusza Pankiewicza i jego losy w latach okupacji hitlerowskiej. Jego wydawcą jest Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

Historia koncentruje się na losach bohatera w czasie istnienia krakowskiego getta (lata 1941-1943) i opowiada o szlachetnej postawie człowieka ratującego Żydów przed śmiercią z rąk hitlerowców.

Publikacja, wydana przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, jest pozycją towarzyszącą nowej wystawie stałej w oddziale Apteka pod Orłem pt. „Apteka Tadeusza Pankiewicza w getcie krakowskim”, której uroczyste otwarcie odbędzie się 16 marca 2013 roku, w siedemdziesiątą rocznicę likwidacji getta krakowskiego.

Scenariusz: Tomasz Bereźnicki
Rysunek: Tomasz Bereźnicki
Wydawnictwo: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
Liczba stron: 48
Format: 230x300 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7577-180-0
Cena: z okładki - 30 zł

Przykładowe plansze:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Quatar pisze:

    Ciekawe...

Zostaw własny komentarz