Na kołach i po torach, czyli jak przewożono pocztę w I połowie XX w.


Kiedyś, aby przekazać wiadomość, trzeba było wyruszyć w podróż. Dziś w dobie Internetu, wszechobecnych mediów elektronicznych i e-maili, które codziennie zapełniają nasze skrzynki, aż nie chce się wierzy, że na informacje od drugiej osoby trzeba było czekać długimi tygodniami. Jeszcze inną kwestią jest to, jaką drogę musiała przebyć owa wiadomość, aby dotrzeć do adresata.

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu przygotowało dla miłośników starych pojazdów mechanicznych nie lada gratkę. Już od 13 lutego br. dla zwiedzających będzie dostępna wystawa pt.: „Na kołach i po torach, czyli jak przewożono pocztę w I połowie XX wieku”.

Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie przedstawiające różne rodzaje pocztowych pojazdów, które niezależnie od tego czy za oknem było słońce, deszcz czy śnieg, przewoziły listy przemierzając dziesiątki kilometrów drogi. Polski samochód osobowy CWS, mały miejski Fiat 500, Fiat 508 Balilla czy legendarny motocykl Harley-Davidson, a nawet Chevrolet. Te właśnie pojazdy były na służbie pocztowej. Zwiedzający będą mogli przekonać się, że przesyłki, paczki i pieniądze dostarczano nie tylko samochodami i pociągami, ale też motorami, rowerami czy tramwajami.

Miejsce: Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, ul. Z. Krasińskiego 1
Tytuł wystawy: „Na kołach i po torach, czyli jak przewożono pocztę w I połowie XX wieku”
Termin: od 13 lutego do 18 marca 2013 r.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz