Konferencja studencka: „Surowce w pradziejach i czasach historycznych”


W dniach 5-7 kwietnia 2013 r. Studenckie Koło Naukowe Archeologów organizuje ogólnopolską studencką konferencję naukową, która odbędzie się w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Temat tegorocznej konferencji to: „Eksploatacja, produkcja, dystrybucja. Surowce w pradziejach i czasach historycznych.”

Na konferencji zostanie poruszony problem znaczenia surowców w rozwoju kultury ludzkiej w ramach zakreślonych przez tytułową „eksploatację, produkcję i dystrybucję”. Zagadnienie jest bardzo szerokie i wymaga podejścia interdyscyplinarnego, dlatego do udziału organizatorzy zapraszają studentów I, II oraz III stopnia kierunków takich jak archeologia, historia, antropologia kulturowa i fizyczna, geologia, geografia oraz wszystkich innych zainteresowanych problemem.

Wymogi

Wystąpienia nie powinny przekraczać 20 minut. Zgłoszenia wraz z abstraktem do 200 słów należy rejestrować na stronie konferencja-skna.pl. Zakwalifikowani referenci winni dokonać opłaty konferencyjnej w kwocie 50 zł. Planowane jest wydanie elektronicznej publikacji pokonferencyjnej.

Terminy

3 marca - ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń
10 marca - ogłoszenie listy prelegentów
do końca mraca - dokonanie opłaty za nocleg
5-7 kwietnia - konferencja

Organizatorzy: Studenckie Koło Naukowe Archeologów Uniwersytet Wrocławskiego.

Więcej informacji: konferencja-skna.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz