Wirtualna podróż po Monte Cassino


Fundacja Andrzej Marzec „Monte Cassino” zajmuje się podtrzymywaniem tradycji narodowej i pielęgnowanie polskości oraz świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej oraz kultywowaniem pamięci o bitwie pod Monte Cassino.

Jednym ze sposobów realizacji celów fundacji, jest organizacja i finansowanie wyjazdów młodzieży szkolnej na miejsce bitwy pod Monte Cassino (i inne), połączone z pracami pielęgnacyjno-porządkowymi na polskim cmentarzu.

Na stronie montecassino.org.pl znajduje się interaktywna wizualizacja cmentarza pod Monte Cassino oraz klasztoru i jego najbliższej okolicy.

Listę pochowany na cmentarzu można zobaczyć tutaj.

Fundacja Andrzej Marzec „Monte Cassino” jest Organizacją Pożytku Publicznego Fundację, dlatego można ją wesprzeć 1% swojego podatku.

Polski Cmentarz Wojenny na Monte Cassino – nekropolia polskich żołnierzy poległych w bitwie pod Monte Cassino w okresie od 11 do 19 maja 1944 r.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz