Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper


Piastowie to najnowsza książka Sławomira Kopra, która przedstawia dzieje średniowiecznej Polski przez podróże autora z synem. W naszym konkursie można wygrać trzy egzemplarze Piastów.

Zadania konkursowe

By mieć szansę na wygranie książki należy w terminie do 7 kwietnia poprawnie odpowiedzieć na pytania:

 1. Jak nazywała się pierwsza królowa Polski?
 2. W herbie jakiego polskiego miasta znajduje się Władysław Łokietek?
 3. Jak nazywał się wojewoda poznański skazany na śmierć głodową za knowania przeciwko Kazimierzowi Wielkiemu?
Ponadto zapisz się do naszego newslettera i potwierdź rejestrację. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś. Tutaj możesz zobaczyć wszystkie aktualne trwające konkursy, które organizujemy.

O książce

Autor przedstawia dzieje średniowiecznej Polski przez podróże z synem. To fascynujące połączenie wykładu historycznego i literatury podróżniczej, wędrówka po najważniejszych zabytkach średniowiecznej Polski, obficie wzbogacona mało znanymi faktami i anegdotami. Razem z autorem odwiedzamy Ostrów Lednicki, Gniezno, Poznań, Giecz, Kraków. Słuchamy śpiewu mnichów benedyktyńskich w Tyńcu i koncertu organowego w Oliwie, oglądamy mauzoleum ostatnich Piastów w Legnicy. Wspinamy się na wieżę kościoła w Złotoryi, spacerujemy po cysterskim opactwie w Jędrzejowie, wędrujemy podziemnymi korytarzami Wieliczki.

Poznajemy pasjonujące szczegóły codziennego życia w epoce średniowiecza, opisy jadłospisu czy ubiorów, spotykając jednocześnie wybitnych władców, świętych i kronikarzy. Wielkie wydarzenia towarzyszą zwykłym sprawom, czasami osobiste konflikty decydowały o losach państwa. To znakomita lektura dla wszystkich zainteresowanych historią Polski, przedstawiająca ją przez codzienne życie jej mieszkańców i zwykłe ludzkie sprawy.

Tytuł: Piastowie
Autor: Sławomir Koper
Wydawca: Bellona
ISBN/EAN: 9788311125933
Liczba stron: 440
Oprawa: Miękka
Sugerowana cena detaliczna: 35,00 zł


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

6 komentarzy

 1. Lidia pisze:

  Wesołych Świąt,
  nie wiem,czy jest sens pisać,ale nadal nie mam nagrody-gry„Sandomierskie Tajemnice”.
  Czy to,że piszę coś daje?
  Nadal wierzę w człowieka.
  Pozdrawiam
  LS

 2. Agnieszka pisze:

  Witam !
  Kiedy można spodziewać się wyników konkursu?

 3. Agnieszka pisze:

  Kiedy wyniki?

 4. Grzegorz pisze:

  Gdzie zostały opublikowane wyniki konkursu?

Zostaw własny komentarz