Szlak Powstania Styczniowego. Aplikacja mobilna na telefon


Powstanie Styczniowe wybuchło 22 stycznia 1863 roku w Warszawie – sercu zaboru rosyjskiego. Duża część istotnych działań była jednak prowadzona w Małopolsce. Z okazji 150. rocznicy tego krwawego, zakończonego fiaskiem zrywu niepodległościowego, mobliny przewodnik Tropto.com proponuje podróż poprzez miejsca pamiętające tamte wydarzenia na terenach współczesnej Małopolski.

W przewodniku znajdują się autorskie materiały wideo, pliki audio, zdjęcia oraz szczegółowe opisy takich miast i miejscowości, jak Kraków, Skała, Olkusz, Miechów, Książ Wielki, Słomniki, Igołomia oraz Tarnów. Aplikacja posługuje się systemem lokalizacji GPS. Jest wyposażona w mapę oraz sugerowaną trasę zwiedzania. Działa także w trybie offline.

Aplikację stworzyła firma Aplimedia z Krakowa. Autorem koncepcji aplikacji i tekstów jest Wojciech Stańczyk. Aplikacja jest jednym z elementów Małopolskiego Szlaku Powstania Styczniowego, którego Stańczyk jestem koordynatorem. Realizuje go Małopolskie Centrum Edukacji we współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Małopolski oraz Małopolską Organizacją Turystyczną. Projekt dofinansowany został z budżetu województwa w ramach programu „Małopolska Gościnna”.

Ściągnij aplikację dla  Androida.

Ściągnij aplikację dla Windows Mobile.

QR kod aplikacji

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Gorol pisze:

    Fajne, ale raczej tylko dla pasjonatów.

Zostaw własny komentarz