Powstanie Muzeum Pomordowanych na Wołyniu?


Solidarna Polska chce by w Polsce powstał Muzeum Pomordowanych na Wołyniu. O utworzenie takiej instytucji apelował poseł SP Mieczysław Golba. Wystosował także list do Prezydenta Bronisława Komorowskiego i Premiera Donalda Tuska z prośbą o wsparcie tej inicjatywy.

solidarna polskaPoseł w swoim piśmie w sposób jednoznaczny rzeź wołyńską nazywa ludobójstwem, a sprawców „bandą ukraińskich nacjonalistów z UPA”. Przywoływał także losy swojej rodziny, w tym jego mamy, która cudem ocalała z pogromu.

„Chciałbym zwrócić się do Szanownych Panów z prośbą o wsparcie mojej inicjatywy, której celem jest stworzenie w Rzeszowie Muzeum Pomordowanych na Wołyniu i Wschodniej Małopolsce w latach 1943-47. Jestem przekonany, że przedsięwzięcie to pomoże obu narodom zrozumieć skalę tej ogromnej tragedii oraz będzie godnym uczczeniem i świadectwem pamięci ofiar tamtego pogromu” - apeluje Golba.

Z kolei poseł Kazimierz Ziobro tłumaczył, że muzeum ma być przestrogą na przyszłość, oddaniem pamięci i czci pomordowanym rodakom.

Obaj posłowie nie zaprezentowali więcej szczegółów i szerszej koncepcji postulowanego muzeum.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Gorol pisze:

    Licytacja trwa między prawicowymi politykami?

Zostaw własny komentarz