Premiera: „Polskie ślady na Ukrainie. Przewodnik”, M. i M. Osip-Pokrywka [patronat]


Bogato ilustrowany przewodnik jest nostalgiczną wyprawą po terenach dzisiejszej Ukrainy, podjętą śladami polskiej historii, pałaców, zamków, wielkich bitew i wybitnych postaci.

Polskie slady na Ukrainie_800szer

Magdalena i Mirosław Ossip-Pokrywka

Polskie ślady na Ukrainie. Przewodnik

lipiec 2013 r.

Autorzy prowadzą czytelnika przez Wołyń, Ziemię Lwowską, Podole, przez miasteczka i wioski położone u stóp Karpat, w dolinie Prutu i Cze­remoszu, do miejsc bliskich sercu Polaków, do dziś magnetycznie przyciągających swą atmosferą i niepowtarzalnym klimatem świata, którego już nie ma.

Przewodnik obejmuje terytorium obecnej Ukrainy, dzięki czemu czytelnik może zaplanować atrakcyjne, i możliwie najbardziej efektywne z punktu widzenia krajoznawczego pobytu, trasy zwiedzania.

Tekst przewodnika jest bogato ilu­strowany zdjęciami, które stanowią jedynie przedsmak tego, co można zobaczyć w rzeczywistości podczas wypraw kresowymi szlakami, a informacje praktyczne znacznie ułatwią zorganizowanie wyjazdu.

O autorach:

Mirosław Osip-Pokrywka

Absolwent Wydziału Zarządzania i Podstaw Techniki Politechniki Lubelskiej.

Magdalena Osip-Pokrywka

Absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim.

Magda i Mirek Osipowie tworzą zespół dziennikarsko-fotograficzny, w którym ona jest głównie redaktorką, on głównie fotografem, choć zdarza im się zamieniać rolami. Podróżują po świecie i publikują materiały o ciekawych miejscach, krajach i kulturach w magazynach podróżniczych, pismach popularnonaukowych i periodykach krajoznawczych (łącznie ponad 300 artykułów).

Wspólnie napisali kilka książek i zilustrowali kilkanaście wydań przewodników.

Wydawca: BOSZ
ISBN/EAN: 978-83-7576-193-1
Liczba stron: 312
Liczba zdjęć: 479
Oprawa: Twarda
Sugerowana cena detaliczna: -

patronat medialny sprawuje historia logo

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz