Koncert z okazji premiery płyty „Panny Wyklęte”


13 września 2013 r. w piątek, o godz. 19:00, w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego na Woli odbędzie się koncert z okazji premiery płyty „Panny Wyklęte”.

panny_wyklete_koncert„Panny Wyklęte” to projekt autorstwa Dariusza Malejonka i zespołu Maleo Reggae Rockers. Do współpracy muzycy zaprosili wokalistki polskiej sceny muzycznej reprezentujące różnorodność stylową, m.in.: Halinę Mlynkovą, Katarzynę Groniec, Paulinę Przybysz, Marikę, Lilu, Monę.

Płyta inspirowana jest losem kobiet Wyklętych i opowiada o ich tragicznych powojennych doświadczeniach głosem współczesnych artystek młodego pokolenia. Nieoficjalną patronką płyty jest postać Danuty Siedzikówny „Inki”.

Płycie towarzyszyć będzie ogólnopolska trasa koncertowa z udziałem czołowych wokalistek.

Organizatorami koncertu są: Instytut Pamięci Narodowej, Urząd Miasta Warszawy – Dzielnica Wola, Ośrodek Kultury Wola oraz – inicjator całego wydarzenia – Fundacja Niepodległości.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz