Sagrada Familia zostanie ukończona w 2026 r.


Po 131 latach budowy dowiedzieliśmy, kiedy prawdopodobnie zostanie zakończona budowa jednej z najsłynniejszych świątyń na świecie. Barcelońska La Sagrada Familia doczekała się wizualizacji końcowego wyglądu. Prace budowlane mają zakończyć się w 2026 r.

Wizualizacja ukończonej świątyni

Wizualizacja ukończonej świątyni

Budowa La Sagrada Familia to historia na doskonałą powieść, która w dodatku ciągle nie ma zakończenia. Jej konstruowanie rozpoczęło się jeszcze w 1882 r., trwa już zatem 131 lat.

Już w 1883 r. jej architektem został secesjonista Antonio Gaudí, który poświęcił prawie 40 lat swojego życia na budowę świątyni. Zdobienie fasady, które zaprojektował nawiązują do biblijnych symboli, przy czym żaden z detali się nie powtarza.

Bazylika przetrwała nawet wojnę domową w Hiszpanii, ale zostały wówczas zniszczone plany i makiety kościoła, co znacząco utrudniło budowę, ale jej nie zniweczyły.

W ubiegłym tygodniu zaprezentowano filmową wizualizację budowy bazyliki, widać na niej m.in. mającą powstać ogromną wieżę usytuowaną w centralnej części kościoła, która zostanie zwieńczona krzyżem. Ostatecznie świątyni przybędzie jeszcze kilka strzelistych wież, których docelowo będzie 18. Najwyższa z nich wyniesie ok. 170 m. Do 2026 r. jeszcze może się wiele wydarzyć, tym z jeszcze większym zainteresowaniem oczekiwane jest zakończenie robót.

Wstęp do bazyliki jest odpłatny, najtańszy bilet kosztuje prawie 15 euro (studencki 9 euro). Wirtualną wizytę można odbyć tutaj.

Wizualizacja:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Gorol napisał(a):

    Podobno jak zbudują ma być koniec świata.

Zostaw własny komentarz