Konferencja: „Rok 1813. Bilans epoki napoleońskiej na Śląsku”


8 listopada 2013 roku w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbędzie się konferencja naukowa pt. „Rok 1813. Bilans epoki napoleońskiej na Śląsku”. Rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie podzielona na trzy panele tematyczne, które przedstawią wieloaspektowy wymiar epoki napoleońskiej na Górnym Śląsku.

Napoleon Bonaparte

Napoleon Bonaparte

Celem konferencji jest przedstawienie problematyki dziejów Śląska na tle wydarzeń epoki napoleońskiej. Zaproszeni goście z Polski i z zagranicy przedstawią tę tematykę w możliwie szerokim kontekście historii politycznej, historii sztuki, kultury oraz literatury.

Konferencja zostanie zorganizowana przy współpracy Instytutu Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach, Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego, Archiwum Państwowego w Katowicach oraz Koła Naukowego Historyków Doktorantów Uniwersytetu Śląskiego.

Projekt objęty mecenatem Miasta Katowice.

Patronat medialny nad konferencją sprawują: TVP Katowice, Dziennik Zachodni, Polskie Radio Katowice i portal „historia.org.pl”.

Gorąco zapraszamy do uczestnictwa!

Miejsce: Biblioteka Śląska w Katowicach, sala Parnasso
Data: 8 listopada 2013 r., godz. 9.00
Organizator: Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach; Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego; Archiwum Państwowe w Katowicach i Koło Naukowe Historyków Doktorantów Uniwersytetu Śląskiego

patronat medialny sprawuje historia logo

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Gorol pisze:

    Trwa jeszcze rekrutacja?

Zostaw własny komentarz