Kneset zbierze się w Auschwitz-Birkenau?


TVN24 podał, iż do Polski chce przyjechać ponad połowa izraelskich posłów i szereg ministrów. Będą im towarzyszyć ocaleli z Holokaustu. W styczniu przyszłego roku z okazji 69. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau może się w nim odbyć wyjazdowa sesja Knesetu.

Budynek Knesetu w Jerozolimie / fot. Joshua Paquin, CC-BY-SA-3.0

Budynek Knesetu w Jerozolimie / fot. Joshua Paquin, CC-BY-SA-3.0

„W Auschwitz, w miejscu kaźni tylu Żydów, ci, którzy oceleli będą mogli stanąć ramię w ramię z przedstawicielami niepodległego państwa Izrael, zrodzonego z popiołów Holokaustu” - powiedział TVN24 jeden z pomysłodawców, Jonny Daniels, szef fundacji „From the Depths”.

W Izraelu jest tylko jedna izba parlamentu, która nazywa się Knesetem. Składa się z 120 parlamentarzystów wybieranych na 4-letnią kadencję. Co do zasady nie jest wymagane kworum, oznacza to, iż Kneset przyjmuje ustawy większością jaka jest obecna. Prezydent podpisuje ustawy, ale nie ma prawa weta.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz