Marsz „Razem dla Niepodległej” w 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości


Podobnie jak w roku ubiegłym Prezydent Bronisław Komorowski zaprasza do udziału w Marszu „Razem dla Niepodległej”, który przejdzie przez stołeczne ulice szlakiem pomników bohaterów narodowych.

Marsz "Razem dla Niepodległej" w 2012 r. / fot. prezydent.pl

Marsz „Razem dla Niepodległej” w 2012 r. / fot. prezydent.pl

Marsz rozpocznie się ok. godz. 13.15 bezpośrednio po zakończeniu uroczystości państwowych przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Trasa przebiegać będzie od Placu Piłsudskiego po Belweder. Uczestnicy przejdą ulicami: Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem i Alejami Ujazdowskimi.

Marsz minie pomniki wielu wybitnych Polaków. Zatrzyma się przy monumentach: Kardynała Stefana Wyszyńskiego (ul. Krakowskie Przedmieście, plac przed Kościołem Wizytek); Wincentego Witosa (Pl. Trzech Krzyży); Stefana Roweckiego „Grota” (róg ul. Chopina i Al. Ujazdowskich.); Ignacego Jana Paderewskiego (Park Ujazdowski); Romana Dmowskiego (u zbiegu Al. Szucha i Al. Ujazdowskich) oraz Józefa Piłsudskiego obok Belwederu.

Prezydent wystosował specjalne zaproszenie do udziału w marszu do wszystkich osób zaangażowanych w tegoroczne obchody 150. rocznicy powstania styczniowego.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz