Do wygrania: „Bismarck. Żelazny Kanclerz”, J.-P. Bleda [wyniki]


Nie nadawał się na pruskiego urzędnika, był zarazem pragmatyczny i skory do kompromisu, jak i niezależny, buntowniczy. Biografia Bismarcka to uniwersalna sylwetka wodza, którego portret jest tak barwny, jak i niejednoznaczny. Dzięki sprawnej narracji czytelnik ma wrażenie, że obcuje nie z historyczną postacią, ale żywym człowiekiem, politycznym wirtuozem, którego geniusz na trwałe odcisnął ślad na kartach historii Niemiec, Polski i całej Europy. Portal „historia.org.pl” jest patronem medialnym publikacji.

bismarck-zelazny-kanclerz-b-iext23116569Przykładowe odpowiedzi

  1. Bismarck tak zmienił treść depeszy aby obrazić Napoleona III Bonaparte i tym samym sprowokować Francję do wybuchu wojny.
  2. Poznań
  3. Pancernik „Tirpitz”, klasa „Bismarck”

Zwycięzcy

  1. Konrad Klonowski z Łodzi
  2. Adam Starzyk z Kędzierzyna-Koźla
  3. Karolina Binaś z Katowic
Gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów!

Wyciąg z regulaminu

Wśród osób, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi rozlosowaliśmy książki. Nagrody zgodnie z regulaminem zostaną wysłane w ciągu 30 dni. Jednak zwykle trwa to znacznie krócej.


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz