Do wygrania: „Krystyna Skarbek. Królowa antyniemieckiego podziemia czy zdrajczyni?”, J. Molenda


Krystyna Skarbek. Królowa antyniemieckiego podziemia czy zdrajczyni? to najnowjsza książka Jarosława Molendy. Tym razem autor przybliża historię bodaj najbardziej znanej agentki polskiego pochodzenia. Portal „historia.org.pl” jest patronem medialnym publikacji.

Zadania konkursowe

By mieć szansę na wygranie jednego z trzech egzemplarzy książki należy w terminie do 10 stycznia 2014 r. poprawnie odpowiedzieć na pytania:

  1. Do jakiej postaci literackiej inspiracją miała być Krystyna Skarbek?
  2. Jaki tytuł otrzymała podczas jednego z konkursów, w którym startowała w 1930 r. w Polsce?
Ponadto zapisz się do naszego newslettera i potwierdź rejestrację. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś.
Tutaj możesz zobaczyć wszystkie aktualne trwające konkursy, które organizujemy. W każdy piątek nowy konkurs!

O książce

Krystyna SkarbekByła ulubioną agentką Churchilla, Francuzi uhonorowali ją najwyższymi odznaczeniami za odwagę, podczas gdy rodacy uważali za zdrajczynię. Jeszcze przed wojną przylgnęła do niej łatka kobiety, która równie łatwo zmienia wyznania co mężczyzn. Chciała być kobietą niezależną i żyć na własnych warunkach. Jej tragiczna śmierć wciąż jest zagadką. Czy zginęła z ręki zazdrosnego kochanka czy była ofiarą wojny wywiadów? Musiała umrzeć, bo wiedziała za dużo? Tego nie dowiemy się chyba nigdy, bo jej akta w brytyjskim archiwum są utajnione do dziś.

Tytuł: Krystyna Skarbek. Królowa antyniemieckiego podziemia czy zdrajczyni?
Autor: Jarosław Molenda
Wydawca: Bellona
Rok wydania: 2013
ISBN: 9788311130036
Okładka: miękka
Liczba stron: 336
Cena: 34,90 zł


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

2 komentarze

  1. gosia pisze:

    Kiedy będą wyniki?

  2. Sylwia pisze:

    Co z wynikami?

Zostaw własny komentarz