Finał Polskiej Ligi Walk Rycerskich. W Warszawie zmierzą się najlepsi polscy rycerze


Szczęk mieczy, tasaków i padających na ziemię przeciwników. Okrzyki zwycięzców i sportowa złość pokonanych. Widowisko które fascynuje, sportowcy którzy budzą podziw, rywalizacja która przyprawia wszystkich o dreszcz emocji. To Finał Polskiej Ligi Walk Rycerskich, ligi, gdzie rywalizują ze sobą sportowcy odziani w średniowieczne zbroje, walczący o zwycięstwo, prestiż i miejsce w jednej z najsilniejszych na świecie Reprezentacji Narodowych.

Finał Polskiej Ligi Walk RycerskichWszystko to będzie można zobaczyć 15 marca na Hali Gier Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego przy ul. Marymonckiej 34. To już trzecia edycja cyklu turniejów ligowych organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Walk Rycerskich. Finałem sezonu 2013/2014 będzie warszawski turniej, który otrzymał honorowy patronat Burmistrza Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy Rafała Miastowskiego, JM Rektora Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego prof. nzw. dr hab. Andrzeja Mastalerza oraz Prezesa Polskiego Związku Szermierczego Adama Konopki.

Sportowe Walki Rycerskie to dyscyplina, która rozwija się bardzo szybko nie tylko w Polsce, ale także w krajach nie związanych z historią średniowiecznej Europy jak Nowa Zelandia, USA czy Japonia. To sport walki uprawiany przez zawodników w historycznie autentycznych zbrojach, walczących bronią wzorowaną na tej sprzed kilkuset lat. Rycerze rywalizują ze sobą w kilku konkurencjach bojowych, tak więc podczas zawodów będzie można zobaczyć techniczne pojedynki 1vs1 mężczyzn i kobiet, grupowe walki 16vs16 i najbardziej efektowne starcia 5vs5.

Tegoroczna edycja Finału Polskiej Ligi Walk Rycerskich zostanie uświetniona uczestnictwem zaprzyjaźnionych drużyn - przyjadą zawodnicy z Czech, Niemiec, Białorusi i Finlandii. Widzowie więc będą mogli zobaczyć, jaki poziom prezentują polscy rycerze na tle ekip z innych krajów. Będzie to ostatni test przed Mistrzostwami Świata IMCF (International Medieval Combat Federation), które odbędą się w pierwszych dniach maja w Hiszpanii, gdzie Polacy będą walczyć o najwyższe miejsca na podium.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz