71 rocznica „Akcji pod Arsenałem”. Program edukacyjny


26 marca 1943 roku harcerze z „Szarych Szeregów przeprowadzili brawurową akcję odbicia swojego kolegi phm. Janka Bytnara „Rudego„ z rąk gestapowców. Z okazji przypadającej w tym roku 71 rocznicy ”Akcji pod Arsenałem” Mauzoleum Walki i Męczeństwa i Muzeum Więzienia Pawiak przygotowały następujący program edukacyjny dla dorosłych oraz grupy młodzieży gimnazjalnej i licealnej:

pawiak1) 25 marca 2014 r. godz. 10.00 Sylwetki bohaterów „Kamieni na szaniec – wykład połączony z prezentacją multimedialną i zwiedzaniem wystawy odbędzie się w Muzeum Więzienia Pawiak;

2) 26 marca 2014 r. godz. 10.00 „Spacer szlakiem historii Szarych Szeregów i Akcji pod Arsenałem pt. „Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec…. Zbiórka uczestników pod Pomnikiem Kopernika na Krakowskim Przedmieściu;

3) 26 marca 2014 r. godz. 9.30 i 11.00 Spotkania z byłymi więźniami Pawiaka i Szucha połączone ze zwiedzaniem ekspozycji odbędą się w Mauzoleum Walki i Męczeństwa w al. Szucha.

Udział w powyższych wydarzeniach jest bezpłatny. Organizatorzy proszą o dokonywanie zapisów w Muzeum Więzienia Pawiak pod numerem telefonu 22 831 92 89.

Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum.Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz