Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu organizatorem XXIII OZHS


Sejmik studentów i doktorantów, obradujący podczas XXII Ogólnopolskiego Zjazdu Historyków Studentów w Gdańsku, wybrał organizatora XXIII OZHS. W przyszłym roku młodzi adepci historii spotkają się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Mateusz Żmudziński, przedstawiciel UMK podczas Sejmiku XXII OZHS w Gdańsku/ fot. Marcin Mokrosiński

Mateusz Żmudziński, przedstawiciel UMK podczas Sejmiku XXII OZHS w Gdańsku/ fot. Marcin Mokrosiński

W tym roku nie powtórzyła się sytuacja z Sejmiku XXI OZHS w Lublinie, kiedy to organizacja Zjazdu stanęła pod wielkim znakiem zapytania. W ubiegłym roku żaden ośrodek akademicki nie zgłosił swojej kandydatury przed rozpoczęciem obrad, a początek Sejmiku również nie przyniósł rozwiązania problemu. Dopiero po kilkunastominutowej przerwie oraz gorących dyskusjach w kuluarach swoją kandydaturę zgłosili przedstawiciele UG. Tym razem sytuacja wyglądała zupełnie inaczej, gdyż już przed rozpoczęciem obrad wiedzieliśmy o kandydaturach Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Organizatorzy przyszłorocznego Zjazdu zapowiedzieli m.in.: wydłużenie referatów nawet do 25 minut, wydłużenie czasu na dyskusję w panelu, zorganizowanie paneli eksperckich, a także umiędzynarodowienie konferencji dzięki zaproszeniu do udziału studentów z Niemiec, Rosji czy Czech, co tym samym pozwoliłoby im na utworzenie paneli niemieckojęzycznych, anglojęzycznych i rosyjskojęzycznych. Podczas XXIII OZHS zostanie zorganizowany również panel przeznaczony dla archiwistów.

Na Sejmiku obecni byli reprezentanci jedynie jedenastu ośrodków. Tak niska frekwencja może wskazywać na małe zaangażowanie środowiska studenckiego w los przyszłych edycji OZHS.

Wielkie podziękowania należą się organizatorom XXII OZHS, którzy włożyli ogrom pracy w trwające kilka miesięcy przygotowania do gdańskiego Zjazdu. Gratulujemy również Uniwersytetowi Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz trzymamy kciuki za powodzenie organizacji przyszłorocznego OZHS.

Do zobaczenia w przyszłym roku w Toruniu!

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Zafrasowany pisze:

    Tylko proszę was, bez spania w schroniskach z godzinami policyjnymi...

  2. Mario pisze:

    Nie, za to będziecie spać w 5 gwiazdkowym hotelu, którego jeszcze w Toruniu nie ma. Może organizatorzy wybudują?
    25 minut na referat? Kto tego będzie słuchał? W ciągu godziny tylko 2 referaty...magia. Rozumiem że Zjazd będzie trwał 7 dni i we wszystkie owe będą obrady?
    Powodzenia 😉

Zostaw własny komentarz