Zrekonstruują Panzerkampfwagen VIII „Maus”


Producent gry World of Tanks wraz z Muzeum Czołgów w Kubince zamierza zrekonstruować legendarny niemiecki czołg Panzerkampfwagen VIII „Maus”.

Model czołgu Maus z sylwetką człowieka dla porównania wielkości / fot. Fangz, CC-BY-SA-2.5

Model czołgu Maus z sylwetką człowieka dla porównania wielkości / fot. Fangz, CC-BY-SA-2.5

Większość jego części nie przetrwała do naszych czasów – zostaną odtworzone na specjalne zamówienie w fabrykach na całym świecie. Współpracować z nami będą także najbardziej doświadczeni specjaliści zajmujący się odtwarzaniem pojazdów historycznych - zapowiadają.

„Maus” miał, aż 10 m. długości, a ważył 188 ton. Napędzał go benzynowy Daimler-Benz MB509 o mocy 1200 KM (895 kW). Miał być uzbrojony w armate kalibru 128 mm lub 150 mm.

Wyprodukowano tylko dwa prototypy tego czołgu. Do dziś zachował się tylko jeden egzemplarz Mausa, która znajduje się w rosyjskim Muzeum Czołgów w Kubince. Tamtejszy model wykonano z części dwóch różnych prototypów, nie ma jednak wyposażenia wewnętrznego.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

5 komentarzy

 1. Ars pisze:

  Ratte niech zrekpnstruuja 😉

 2. Adams pisze:

  A potem się będą chwalić z jakimi to potworami pancernymi walczyli.

 3. Ars pisze:

  Na tamte czasty Tygrys i Pantera byly wystarczajacymi potworami, tylko ze mieli Niemcy ich zbyt malo

 4. aedan pisze:

  Najlepiej jakby zrekonstruowali 25TP to byłoby ciekawe 😉

 5. Maksymalny pisze:

  Albo samochód pancerny „Piłsudski” 😉

Zostaw własny komentarz