Legio XXI Rapax w Grodzisku


W weekend 26-27 kwietnia 2014 r. Grodzisko Owidz będzie gościł Legio XXI Rapax - grupę rekonstrukcyjną zrzeszającą blisko 80 pasjonatów z kilku krajów, zainteresowanych historią starożytnego Rzymu.

Legio XXI Rapax w GrodziskuCelem grupy jest odtwarzanie kultury materialnej, taktyki i walki oraz codziennego życia rzymskiego legionisty z II połowy I w.n.e. Obóz będzie można odwiedzić przy okazji zwiedzania Grodziska, w cenie biletów wstępu.

Legio XXI Rapax jest stowarzyszeniem ludzi zainteresowanych historią, którzy postawili sobie za cel zrekonstruowanie życia obozowego i wyglądu legionistów oraz innych aspektów świata starożytnego Rzymu. W jej skład wchodzą legioniści z Polski, Niemiec i Austrii, czyniąc Legio XXI Rapax jedną z największych tego typu grup na świecie.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Ars pisze:

    Czy w Polsce sa jakies rekonstruowane bitwu starozytne na jakims poziomie? Czy raczej to imprezy typu rozbity oboz?

  2. Kasia pisze:

    Legio Rapax nie jest stowarzyszeniem. W ogóle widzę, że dział rekonstrukcja starożytna leży i kwiczy. Jako człowiek tej oraz z innej grupy „Hellas et Roma” jestem zainteresowana kontaktem z kimś kto jest odpowiedzialny za ten dział. Proszę o mail: kat.brzyska@gmail.com

Zostaw własny komentarz