Polskie dokumenty na Światowej Liście UNESCO „Pamięć Świata” - wystawa na Krakowskim Przedmieściu


Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych, Archiwum Państwowe w Warszawie i Stołeczna Estrada zapraszają na uroczyste otwarcie wystawy pt. „Pamięć Świata. Pamięć Polski. Pamięć Warszawy”, które odbędzie się w piątek, 13 czerwca o godz. 12.00 w Galerii Plenerowej Stołecznej Estrady na Krakowskim Przedmieściu u zbiegu z ul. Karową.

pamiec swiata logotypEkspozycję otworzy Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych, przewodniczący Polskiego Komitetu Programu UNESCO „Pamięć Świata” Władysław Stępniak.

Wystawa prezentuje polskie dokumenty znajdujące się na Światowej Liście Programu UNESCO „Pamięć Świata” oraz pretendujące do tego wyróżnienia. Celem programu UNESCO jest udostępnianie, promowanie i ochrona dziedzictwa dokumentacyjnego. Służy temu prowadzona od 1997 r. lista dokumentów dotyczących wydarzeń o szczególnym znaczeniu dla Europy i świata. Obecnie 12 pośród 300 obiektów wpisanych na listę reprezentuje polskie dziedzictwo dokumentacyjne.

Ekspozycja, przygotowana w polskiej i angielskiej wersji językowej, będzie czynna do 26 czerwca.

Z kolei w dniach 26-27 czerwca w siedzibie Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych odbędzie się posiedzenie ekspertów Programu UNESCO „Pamięć Świata”, którego tematem będzie ochrona dziedzictwa dokumentacyjnego.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz