Egzamin gimnazjalny z historii i WOS-u wypadł tylko trochę lepiej niż przed rokiem |
Za rozwiązanie zadań gimnazjaliści uzyskali średnio 59% punktów, tj. o 1% więcej niż przed rokiem. Pisało go 371 915 uczniów.
Część humanistyczna składa się z zadań z zakresu języka polskiego oraz zadań z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. Zadania z języka polskiego mogą mieć formę zamkniętą lub otwartą. Wśród zadań otwartych z języka polskiego znajduje się dłuższa wypowiedź pisemna.
Tegoroczny zestaw standardowy zawierał 24 zadania zamknięte, w tym 20 zadań z historii i 4 zadania z wiedzy o społeczeństwie.
Zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie mają wyłącznie formę zamkniętą, są zróżnicowane pod względem sprawdzanych wiadomości i umiejętności, poziomu trudności, a także sposobu udzielania odpowiedzi. Mogą występować pojedynczo lub w wiązkach tematycznych. Zadania są tak dobrane, by odwoływały się do różnych epok i różnorodnej tematyki, a także do zróżnicowanych materiałów źródłowych.
Najłatwiejsze dla uczniów okazało się zadanie 3. dotyczące interpretacji tekstu popularnonaukowego:
Z kolei Trudność sprawiło uczniom zadanie 13. dotyczące chronologii historycznej:
Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.
Wbrew pozorom nie jest źle, jeśli średni wynik to prawie 60%. Test jest wg mnie baaaardzo prosty, ale czy każdy gimnazjalista musi interesować się historią? Chyba nie, także nie jest źle.
Niektorzy uwazaja, ze tylko 90% jest okej, inaczej ciemny narod i nie ucza historii...
Wos mało pytań, a potem młodzi chodzą głosować dla beki albo w ogóle...