Do wygrania: „Samotny krzyżowiec. Miecz Salomona”, M. Orłowski


Nakładem wydawnictwa Erica pod naszym patronatem ukazała się książka Macieja Orłowskiego pt.: Samotny krzyżowiec. Miecz Salomona. W naszym konkursie możecie wygrać jej trzy egzemplarze.

Zadania konkursowe

By mieć szansę na wygranie jednego z trzech egzemplarzy książki należy w terminie do 28 czerwca 2014 r. poprawnie odpowiedzieć na pytania:

 1. Kto dowodził wojskami krzyżowców w bitwie pod Hittin?
 2. W jakich bitwach podczas III wyprawy krzyżowej Ryszard Lwie Serce pokonywał Saladyna (wymień dwie)?
Ponadto zapisz się do naszego newslettera i potwierdź rejestrację. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś.
Tutaj możesz zobaczyć wszystkie aktualne trwające konkursy, które organizujemy. W każdy piątek nowy konkurs!

O książce

Samotny Krzyzowiec okładka800Rok Pański 1187, Ziemia Święta. Wojska krzyżowców ponoszą miażdżącą klęskę na wzgórzach Hittinu. Zwycięski sułtan Saladyn zdobywa większość ziem Królestwa Jerozolimskiego. Wielki mistrz templariuszy wysyła z sekretną misją poselstwo do Starca z Gór, wodza owianej złą sławą sekty asasynów. Wraz z braćmi zakonnymi podąża Roland de Montferrat, zwany Czarnym Rycerzem.

Samotny Krzyzowiec okładka800Co chce osiągnąć mistrz templariuszy, układając się ze skrytobójcami Starca z Gór? Dlaczego los pcha Rolanda do siedziby asasynów, gdzie ukryto wykuty przed wiekami niezwykły miecz, przeklęty przez demona?

Krzyżowcy i Saraceni, zbroczone krwią pola bitew, mroczne tajemnice starożytnej Jerozolimy, zaginione skarby króla Salomona, starotestamentowa magia – oto świat rycerza z Montferratu. Aby w nim przeżyć, samotny krzyżowiec musi stawić czoło nie tylko wrogim mieczom, ale też siłom nadprzyrodzonym.

Czy czarna zbroja ochroni rycerza przed ścigającymi go cieniami przeszłości?

Marek Orłowski, a właściwie Marko Szapkarow–Orłowski, urodził się w 1958 roku w Warszawie. Jest absolwentem ASP w macedońskim Skopje. Pasjonuje się jeździectwem, sportami wodnymi i turystyką górską, ale też historią średniowiecza i zabytkową bronią. Aktywny tryb życia łączy z zamiłowaniem do czytania książek o dość eklektycznie dobranej tematyce. Samotny krzyżowiec jest jego literackim debiutem.

Tytuł: Miecz Salomona
Autor: Marek Orłowski
Wydawca: IW Erica
Liczba stron: 368
Okładka: miękka
ISBN: 978-83-64185-55-7
Cena detaliczna: 34,90 zł (kup książkę)
Premiera: 10 czerwca 2014 r.

Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe oraz w momencie losowania miały potwierdzoną rejestrację w naszym newsletterze. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

4 komentarze

 1. Bartek napisał(a):

  1. Wojskami krzyżackimi w bitwie po Hittin dowodził [...]

  2. [...]-Bitwa pod [...]
  [...]-Bitwa pod [...]

  pozdrawiam 🙂

 2. Dominik napisał(a):

  Kiedy będą zamieszczone wyniki? Minął już ponad tydzień...

Zostaw własny komentarz