Zbiórka na serwer dla portalu. Potrzebujemy Twojego wsparcia!


Zbieramy na serwer, który pozwoli nam wprowadzić kolejne nowości na portalu i zagwarantuje stabilność naszej pracy. Dzięki Waszemu wsparciu ten portal nadal będzie mógł się rozwijać. Potrzebujemy jeszcze 2 500,00 zł aby nasz i zarazem Wasz portal mógł być dalej tworzony. Możecie nas wesprzeć albo poprzez portal doceń.to albo wpłatą na konto naszej zbiórki publicznej, które znajdziecie poniżej.

docentoDoceń nas!

Zebraliśmy już 178,58 zł

Sprawy związane z serwerem musimy zamknąć do końca sierpnia. Liczymy, że Wasza ofiarność pozwoli na kontynuowanie naszej misji i da nam mocnego kopa do dalszej pracy na rzecz promocji historii. W przeciwieństwie do wielu podobnych serwisów Wasze datki przekazane na doceń.to nie zostaną uszczuplone o prowizję dla operatora, gdyż ta wynosi 0%!

Możesz nas także wesprzeć przelewem bankowym na nr konta:

PKO BP Inteligo1

50 1020 5558 1111 1600 5640 0217

w tytule przelewu proszę wpisać „historia”. W odbiorcy proszę podać „Polski Portal Historyczny historia.org.pl, 30-438 Kraków”.

Na co potrzebujemy pieniędzy?

Na roczny abonament na serwer, który zapewni nam stabilność i spokojny rozwój. Potrzebujemy sprzętu, który da nam pewność nieprzerwanej pracy, bezpieczeństwa oraz w razie problemów szybkiej i sprawnej obsługi. Chcemy się rozwijać, pracujemy nad kolejnymi nowościami na portalu, które bez mocnego i stabilnego serwera nie będą mogły zostać wdrożone.

Dlaczego potrzebujemy?

Chcemy być w jak największym stopniu niezależni od reklam. Opłata za serwer to też duży, jednorazowy wydatek, którego bez Waszego wsparcia po prostu nie pokryjemy.

Ponadto chcemy byście byli częścią tego projektu, który tworzymy z myślą o Was. Dlatego łącznie z tą zbiórką ruszamy z ankietą, w której możecie ocenić nasz portal i podzielić się swoimi pomysłami.

Ile potrzebujemy?

Potrzebujemy ok. 2 500,00 zł2 na roczny abonament za serwer, który spełni nasze wymagania i pozwoli na niezakłóconą pracę portalu historia.org.pl i forum.historia.org.pl. Miesięcznie odwiedza nas ponad 100 000 użytkowników dokonując kilkukrotnie więcej odsłon i generując tysiące zapytań do bazy danych. W związku z tym serwer, jaki potrzebujemy nie może być tani i niskiej jakości.

By zebrać tę kwotę wystarczy, że 250 naszych czytelników wpłaci po 10 zł. Każda nawet nieduża wpłata ma dla nas ogromne znaczenie!

Jak nas wesprzeć?

Instrukcja krok po kroku pokazuje, w jaki sposób można przekazać nam wpłatę.

Jak się rozliczymy?

Po zakupie abonamentu na serwer upublicznimy zapłaconą fakturę VAT, z której będziecie mogli wyczytać na jak długo został zakupiony abonament oraz ile na niego wydaliśmy. Ewentualnie pozostałe środki finansowe przekażemy w całości na Polskie Towarzystwo Historyczne, co również poświadczymy stosownym dowodem. Chcemy być maksymalnie transparentni.

Co dostaniesz w zamian?

Satysfakcję, iż wsparłeś nasz portal stając się tym samym jego współautorem. Każda wpłata jest dla nas bardzo ważna jednak największych darczyńców chcemy uhonorować w szczególny sposób. Każda osoba, która wesprze nas jednorazowo kwotą 50 zł i więcej, jeśli wyrazi zgodę, otrzyma od nas dyplom z podziękowaniem, drobny upominek oraz znajdzie się na publicznej liście naszych darczyńców3.

Jak możesz pomóc w inny sposób?

Odwiedzaj nas codziennie, a portal dodaj do ulubionych zakładek. Zostań naszym fanem na Facebooku i lajkuj nasze wpisy. Polecaj portal znajomym. Udzielaj się na forum.

Czy to legalne?

Tak! 18 lipca 2014 r. weszła w życie nowelizacja ustawy dotyczącej zbiórek publicznych4, która umożliwia zbieranie funduszy bez specjalnych zezwoleń. Organizatorzy zbiórki rozliczają się przed darczyńcami, co oczywiście uczynimy.

O nas

Portal „historia.org.pl” jest jednym z największych, a dla wielu osób najważniejszym medium historycznym w Polsce. Od kilku lat poprzez Internet docieramy do setek tysięcy użytkowników. W 2013 r. odwiedziło nas ponad milion unikatowych użytkowników. Portal jest tworzony przez kilkadziesiąt osób. Reprezentują różne poglądy i światopoglądy. W redakcji są przedstawiciele wielu społeczności i środowisk. Wszystkich jednak łączy historia i to jest dla nas najważniejsze.

O doceń.to!

Doceń.to! zmniejsza zależność niezależnych twórców internetowych od reklam, pozwala decydować ile komu przekażesz, a tym samym pozwala na rozwój treści internetowych i zwiększa ich jakość. Dziękujemy!

 1. BIC (SWIFT): BPKOPLPW; IBAN: PL 50 1020 5558 1111 1600 5640 0217 []
 2. Lub ok. 1 500,00 zł za pół roku, cena zależy od rabatu jaki uda nam się wynegocjować z dostawcą usługi. []
 3. W przypadku firm po uzgodnieniu z nami będzie można podać jej nazwę i adres www. []
 4. Czytaj: https://mac.gov.pl/projekty/zbiorki-publiczne []

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

13 komentarzy

 1. Czytelnik pisze:

  Powodzenia, po 1 przekażę Wam pewną sumkę! Czy można wiedzieć nad czym pracujecie?

  • Wojtek Duch pisze:

   Jeszcze tego nie chcemy zdradzić, ale będzie to kilka zmian, które jednak będą powodować większe obciążenia dla serwera. Dziękuję za deklarację wpłaty.

 2. Awangarda pisze:

  Wesprę. Mam nadzieję, że od lat korzystający z Waszego serwisu spłacą swój „dług”.

 3. Piotrek pisze:

  Awangarda: to nie dług. Długiem, ale jedynie wdzięczności, można by nazwać sytuację, gdyby to jedna dwie lub kilka osób tworzyło wszystko. Od pisania programu, opieki administratorskiej, po każdy artykuł. A tu lista autorów artykułów przypomina książkę telefoniczną powiatu, tych co się udzielają na forum - pewnie dużego miasta wojewódzkiego, tych co dorzucili swoje trzy nieraz istotne grosze - jeszcze więcej.
  Tak naprawdę bez tej całej czeredy ludzi - ta strona była by nie-wiadomo-którą-stroną-amatorską... To strona im powinna być wdzięczna. To ona ma dług wdzięczności wobec nich.
  Te 2,5 czy 3,0 tys zł za serwer to raczej „wejściówka” by w gardle nie zaschło, od tych którzy uważają, że ten portal jest dla nich ważniejszy niż inne ważne i istotniejszy niż inne istotne...
  Przy okazji, jeśli są reklamy to z nich powinno wystarczyć na opłacenie wszystkiego, tym bardziej, że te tysiące wejść to całkiem konkretny wymiar i co więcej akceptowany przez ludzi tu siedzących.
  Ale to moja dziwaczna opinia kogoś, kto ma dziwne zdanie inne niż wszyscy... pamiętający czasy kiedy składkę robiło się metodą czapki puszczonej w ruch...

 4. Awangarda pisze:

  To sprzężenie zwrotne. Jednak większość czytelnikow, przychodzi na gotowe, myśląc, ze wszystko samo spada z nieba. Sam jestem autorem innej strony i wiem ile w tym pracy i jakie są koszty serwera, te 2 500 zl to jeszcze całkiem dobra cena. Zresztą taka zbiorka powinna zbudować poczucie wspólnoty.

  • Piotrek pisze:

   Ja też popełniłem kilka tekstów, spędziłem ileś bezsennych nocy, byłem na tzw. „kawach w terenie” i tak dalej by powstało to co jest na stronie... Informacje jakie Ty czy ja zawieramy na stronach i je udostępniamy „za bezdurno” oznaczają tyle, że godzimy się na to by ktoś to wykorzystywał podając co najwyżej link. Czy to oznacza jakaś wspólnotę? Nie, najwyżej radochę zdobycia informacji. Poczucie wspólnoty jest wtedy kiedy komuś wchodzącemu zależy na tym by on osobiście dołożył cegiełkę w postaci pisaniny, rozgłosu, czegoś-tam.
   Ale zwykłego wchodzącego nie interesują i nie muszą problemy finansowe, ma tu i tam kasę i czas poświęcony. Bywatela na stronie i kogoś piszącego - podobnie, przecież on mówi - ja daję wkład wiedzę, pisaninę. Taka strona jak ta powinna się utrzymywać z zamieszczanych reklam... Albo ich nie ma i wszystko jasne: składka na Władka. I stosowne info dla wszystkich przy wejściu.

   • Wojtek Duch pisze:

    Obecnie potrzebujemy wsparcia od naszych czytelników. Reklamy w tej chwili nie pozwolą nam na pokrycie tak dużego wydatku, stąd liczymy na pomoc naszych czytelników. Prosimy o nią pierwszy raz i mamy nadzieje, że ostatni.

 5. Adams pisze:

  W tekście jest raczej podana błędna kwota. Mianowicie 25000,00 (dwadzieścia pięć tysięcy)zł na roczny abonament. Jeśli to prawda to proponuję zmienić operatora strony na jakiegoś tańszego 😉

 6. Wojtek Duch pisze:

  Oczywiście chodzi o 2 500,00 zł (tak jak napisano w leadzie). Błąd został poprawiony. Dziękuję za zwrócenie uwagi.

 7. Ciekawebardzo pisze:

  Nie łatwiej podać nr konta? Do doceń.to! strasznie skomplikowane.

 8. Barton pisze:

  Czekam na akceptację bitcoinów. Ostatnio coraz więcej organizacji i fundacji z tego korzysta. Pozdrawiam

Zostaw własny komentarz