Konkurs z Polsat Viasat History: „Zamach. Tropem zabójców generała Sikorskiego”, T.A. Kisielewski


Książka dotycząca śmierci generała Władysława Sikorskiego Zamach. Tropem zabójców generała Sikorskiego to przedmiot kolejnego z naszych konkursów. W naszym konkursie możecie wygrać jej dziesięć egzemplarzy.

Zadanie konkursowe 

By mieć szansę na wygranie jednego z pięciu egzemplarzy książki należy w terminie do 19 lipca 2014 r. poprawnie odpowiedzieć na pytania.

  1. Jakie funkcje rządowe pełnił w czasie II Wojny światowej?
  2. Gdzie i w jakim celu Władysław Sikorski leciał 4 lipca 1943 roku?

Ponadto zapisz się do naszego newslettera i potwierdź rejestrację. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś. Konkurs organizowany jest przy współpracy z Polsat Viasat History.

O książce

zamach-tropem-zabojcow-generala-sikorskiego-o51464 lipca 1943 roku zginął generał broni Władysław Sikorski, premier Rzeczpospolitej Polskiej i Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych. Wraz z nim zginęło kilkanaście innych osób znajdujących się w samolocie B-24 Liberator Mk II nr AL 523, pasażerów i członków załogi, obywateli polskich i brytyjskich. Wypadek czy zamach? Spór na ten temat toczy się już ponad sześćdziesiąt lat. Książka „Zamach” Tadeusza A. Kisielewskiego jest pierwszą od dłuższego czasu książką poświęconą katastrofie na Gibraltarze. Autor oparł się w niej na nie publikowanych dotychczas źródłach i nowych analizach - w tym na materiałach z archiwum czeskiego historyka prof. Valenty i komputerowej symulacji lotu liberatora Sikorskiego przeprowadzonej przez prof. Maryniaka. Pozwoliło mu to z pełnym przekonaniem stwierdzić, że katastrofa ta w żadnym razie nie mogła być skutkiem wypadku, a co więcej - zawęzić krąg podejrzanych i częściowo odtworzyć bieg tamtych wydarzeń.

 

 

 

Tytuł: Zamach. Tropem zabójców generała Sikorskiego
Autor: Tadeusz A. Kisielewski
Wydawnictwo: Rebis
ISBN: 83-7301-767-4
Oprawa: twarda
Liczba stron: 320

viasat polsat history_new_web


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

1 komentarz

  1. Beata pisze:

    Kiedy wyniki? No i w końcu było do rozlosowania 5 czy 10 egzemplarzy?

Zostaw własny komentarz