Wystawa „Futbol niezwyczajnych dni - sport w okupowanej Warszawie”


W sobotę 26 lipca o godzinie 18 przed stadionem Polonii Warszawa przy ul. Konwiktorskiej 6 otwarta zostanie wystawa plenerowa „Futbol niezwyczajnych dni – sport w okupowanej Warszawie”. Na 20 tablicach autorzy przedstawią życie codzienne stolicy z czasów II wojny światowej przez pryzmat sportu.

Wystawa Futbol niezwyczajnych dni - sport w okupowanej WarszawieEkspozycja ukazuje mało znane fakty z życia mieszkańców stolicy w okresie II wojny światowej. Udostępnione zostaną rzadkie materiały ikonograficzne oraz oryginalne relacje świadków.

Prelekcję wygłosi kurator przedsięwzięcia dr Robert Gawkowski, a uroczystość uświetnią m.in. uczestnicy konspiracyjnych rozgrywek piłkarskich. Dla gości przygotowano w atrakcyjnej cenie książki związane z tematem ekspozycji, zapraszamy też na lampkę wina.

Ekspozycja na Konwiktorskiej potrwa do 2 października. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci i Ośrodek Kibice Razem Warszawa ze środków Muzeum Historii Polski.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz